100 Citroënów na setne urodziny marki w Turynie

0 34

Turyn – miasto Fiata. Ale nawet tam za pięć tygodni planowana jest impreza pod szewronami. Właśnie w Turynie pojawić się ma 100 Citroënów na setne urodziny francuskiej marki. 22. czerwca 2019 roku w bastionie Fiata odbędzie się zlot włoskich fanów marki. Organizatorzy liczą na co najmniej sto francuskich aut z różnych epok.

Włoscy miłośnicy Citroënów chcą świętować stulecie marki podczas Valentino Park Motor Show. Wystawa ta odbędzie się w dniach 19-23. czerwca. Niewątpliwie ożywi place i ulice Turynu różnymi wydarzeniami, spotkaniami i szeregiem motoryzacyjnych ekspozycji. W ubiegłym roku na przykład podczas analogicznej imprezy w Turynie świętowano m.in. 60. urodziny Renault Floride.

Podczas tegorocznego Valentino Park Motor Show zaprezentowanych zostanie 100 aut Citroëna. Zostaną one ustawione na Murazzi, wzdłuż brzegów rzeki, przez członków klubów Citroëna, których we Włoszech również nie brakuje. W pewnym momencie karawana tych aut przejedzie do centrum, a następnie skieruje się do pałacyku myśliwskiego Stupinigi zlokalizowanego na południowo-zachodnich krańcach Turynu. Dzień zakończy zjawiskowa nocna parada na Via Po wiodącej od Palazzo Madama wprost nad rzekę Pad.

Kluby biorące udział w wydarzeniu „100 Citroën od 100 lat” w Turynie to: Registro Italiano Auto Storiche Citroën, Club Pluriel Italia, IDéeSse Club, Club 2 CV e Derivate, Club Bicilindriche Italia, CX Club Italia, eXtreMe XM Club Italia, SM Club Italia, Club GS Italia.

A cztery tygodnie później we francuskim La Ferté-Vidame (Eure-et-Loir) odbędzie się zlot stulecia.

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcia: Citroën

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o