100-lecie Citroëna w Czechach – obchody we wrześniu

0 160

To już będzie wprawdzie trochę po wakacjach, ale może warto już teraz zaplanować sobie pierwszą wrześniową sobotę? Pogoda może być ładna, a atrakcji z pewnością nie zabraknie. W dodatku mieszkańcy południowo-zachodniej Polski mają tam relatywnie blisko – wszak chodzi o czeską Pragę, którą i tak zawsze warto zobaczyć. Okazją ku temu będzie impreza zorganizowana u naszych południowo-zachodnich sąsiadów na 100-lecie Citroëna.

Impreza zostanie zorganizowana na Letišti Letňany, lotnisku położonym w północno-wschodniej części Pragi. Jadąc z Polski nawet nie trzeba się zagłębiać w miasto. A na 100-lecie Citroëna w Czechach organizatorzy szykują sporo atrakcji dla miłośników marki spod znaku szewronów.

Już w tej chwili przyjęto ponad sto zgłoszeń od uczestników. Organizatorzy są pewni, że pojawią się na to 100-lecie Citroëna takie modele, jak SM Opera Chapron, 2CV Sahara, ale prowadzą też rozmowy, by nie zabrakło pierwszego modelu marki, Type A z 1919 roku. SM Opera Chapron, to model, którym jeździł prezydent Georges Pompidou. Na świecie jest tylko około 10 egzemplarzy takiego samochodu o trudnej do oszacowania wartości. 2CV Sahara, to dobrze znany i również bardzo drogi samochód – ma napęd na cztery koła, ale o tyle ciekawy, że każdą parę (przód / tył) napędza oddzielny silnik. Szacuje się, że na całym świecie jest dziś tylko 35 egzemplarzy Sahary.

Jeśli chodzi o Citroëny 2CV, to na 100-lecie Citroëna obchodzone w Czechach przyjedzie co najmniej 20 kaczek. Organizatorzy szykują dla nich oddzielne miejsce, żeby wszystkie były w jednym stadzie ;-)

Rejestracja na 100-lecie Citroëna jest możliwa na stronie www.stoletcitroen.cz/100-let. Na stoisku informacyjnym Citroëna uczestnicy otrzymają mały prezent. Ponadto będą mogli uczestniczyć w specjalistycznych warsztatach i wykładach. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Oprócz zabytkowych samochodów goście mogą spodziewać się centrum testowego nowych modeli samochodów, w którym przygotowanych zostanie 20 aut z obecnej gamy do jazd testowych. Pojawią się także Berlingo i Spacetourer z namiotami dachowymi i sprzętem kempingowym AUTOHOME idealne na rodzinne wyprawy.

Naturalnie nie zabraknie atrakcji dla całej rodziny, w tym dla najmłodszych. Organizatorzy przygotowują krytą strefę zabawy z torami wyścigowymi dla małych modeli, symulatorami, placem zabaw i strefa relaksu. Przed symbolicznym komisariatem żandarmerii inspirowanym tym z Saint-Tropez będzie można pojeździć autkami na pedały oraz modelami sterowanymi zdalnie. Będą też dmuchańce do skakania – dzieci je uwielbiają. Citroën Origins Boutique zaoferuje stylowe upominki na 100-lecie Citroëna. Podczas imprezy, oprócz klasycznych przekąsek, będzie można kupić typowe francuskie przysmaki i napoje.

Imprezie towarzyszyć będzie piknik lotniczy.

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcia i grafika – Citroën

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o