Koncern Stellantis, właściciel takich marek jak Citroën, DS Automobiles, Opel, Peugeot, Fiat czy Alfa Romeo realizuje strategię wprowadzania chińskich samochodów Leapmotor na europejski rynek. Właśnie otworzył dwa salony w Hiszpanii. Kiedy w Polsce?
Leapmotor International przyspiesza swoją ekspansję w Hiszpanii otwierając swoje pierwsze salony dealerskie w naszym kraju, zlokalizowane w miejscowościach Villalba (Mosancar) we Wspólnocie Madrytu i Burlada (Automóviles Torregrosa) w Nawarrze.
To pierwsze z 41 planowanych salonów sprzedaży samochodów dostępnych dla wszystkich marek Stellantis w Hiszpanii. Przestrzenie, które będą wyróżniać się prostym, praktycznym i inteligentnym językiem architektonicznym, zgodnym z filozofią marki.
Pierwsze egzemplarze elektrycznych modeli Leapmotor T03 i C10 będzie można zobaczyć w salnie Villalba już w październiku.
Pojazdy Leapmotor T03 i C10 są wyposażone w najnowocześniejszą technologię pojazdów elektrycznych, oferującą wyjątkową wydajność i zasięg.
Leapmotor T03 to mały pięciodrzwiowy samochód segmentu A z przestronnym wnętrzem godnym segmentu B. Jest nie tylko stylowy, ale także daje przyjemność z jazdy i oferuje zasięg WLTP wynoszący 265 km (395 km w cyklu miejskim).
Leapmotor C10 jest produkowany zgodnie z międzynarodowymi standardami dotyczącymi projektowania i bezpieczeństwa. Jest to model oparty na technologii LEAP3.0, architekturze opracowanej przez Leapmotor, która posiada wiodącą w branży inteligentną technologię elektryczną. Obejmuje ona centralną architekturę integrującą elektronikę i energię elektryczną, do której dodano technologię CTC (cell-to-chassis) i kultowy inteligentny kokpit.
Leapmotor C10 to rodzinny SUV segmentu D, w pełni wyposażony, aby zapewnić najlepsze w tym segmencie wrażenia z jazdy i podróżowania. Oferuje zasięg WLTP wynoszący 420 km. Po co Stellantis wchodzi w partnerstwo z chińskim producentem? To proste – chce obniżyć średnią emisję sprzedawanych przez siebie aut, żeby spełnić wyśrubowane unijne normy, powtarzając strategię Dacii z modelem Spring a jednocześnie próbując przejąć trochę tortu chińskich aut elektrycznych w Europie.
W Polsce Leapmotor ma już swojego dyrektora marki – to Magdalena Redestowicz.
Krzysztof Gregorczyk; zdjęcia: Stellantis
Najnowsze komentarze