249 Kangoo Z.E. dla Österreichische Post AG

0 131

Österreichische Post AG – największa firma logistyczna w Austrii – dostarcza listy, paczki, magazyny i pocztę reklamową w całym kraju i chce być neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla. Firma opiera się na 249 egzemplarzach najlepiej sprzedającej się furgonetki elektrycznej w Europie, Renault Kangoo Z.E.

W ramach inicjatywy CO2 Neutral Zugestellt Österreichische Post AG coraz częściej korzysta z zeroemisyjnych pojazdów dostawczych, zwłaszcza na obszarach miejskich. Firma posiada w sumie 110 całkowicie elektrycznych Renault Kangoo Z.E., a kolejnych 139 jest obecnie dostarczanych.

Dostawy wolne od emisji lokalnych chronią klimat i pomagają znacznie obniżyć poziom hałasu w obszarze miejskim. Zasilany energią elektryczną zgromadzoną w akumulatorach Kangoo Z.E. nie tylko porusza się całkowicie bez spalin, ale także niemal bezgłośnie. Aby jednak nie zagrozić bezpieczeństwu innych użytkowników dróg, sztucznie wygenerowany sygnał ostrzegawczy jest emitowany do prędkości 30 km/h.

Renault, inicjator komercyjnej mobilności elektrycznej i najsilniejszy europejski dostawca samochodów dostawczych, łączy dwie kluczowe kompetencje: wiedzę o potrzebach klientów komercyjnych i doświadczenie w rozwoju napędów elektrycznych. Bezgłośny i bezemisyjny transport w obszarze miejskim oferuje wyraźnie lepszą jakość życia i cieszymy się, że możemy wspierać Österreichische Post AG w realizacji jego polityki” – mówi Olivier Wittmann, dyrektor zarządzający Renault Austria GmbH.

W ramach inicjatywy CO2 Neutral Zugestellt rozpoczętej w 2011 r., Österreichische Post AG dostarcza w Austrii przesyłki, paczki, czasopisma i przesyłki reklamowe w sposób neutralny pod względem emisji CO2. Jesteśmy pierwszą austriacką firmą, która podkreśla znaczenie naszej zrównoważonej logistyki dzięki naszemu dobrowolnemu członkowstwu w EV100, globalnej inicjatywie na rzecz ochrony klimatu. Z ponad 1.600 pojazdami elektrycznymi obsługujemy największą flotę pojazdów elektrycznych w kraju – dzięki wykorzystaniu dodatkowych 249 pojazdów elektrycznych podejmujemy kolejny krok w kierunku realizacji naszej strategii dostarczania usług bezemisyjnych do 2030 roku” – mówi Peter Umundum , członek zarządu Österreichische Post AG.

Van Renault Kangoo jest wyjątkowo elastycznym samochodem dostawczym w gamie francuskiego producenta. Oprócz różnych wysokowydajnych i niskoemisyjnych silników wysokoprężnych z homologacją Euro6d-Temp dostępny jest również całkowicie elektryczny wariant Z.E. Akumulator o pojemności 33 kWh w połączeniu z silnikiem synchronicznym o mocy 44 kW / 60 KM pozwala na łączny zasięg do 230 km wg cyklu pomiarowego WLTP. W ten sposób można łatwo dotrzeć także do miejsc poza obszarem miejskim. Niezależnie od tego, czy jest zasilane z paliw kopalnych, czy z baterii, Kangoo jest dostępne w różnych konfiguracjach długości i siedzeń, aby przewozić do pięciu osób lub 4.600 litrów ładunku. Wariant terenowy X-Track ze zwiększonym prześwitem, zabezpieczeniem podwozia i mechaniczną blokadą mechanizmu różnicowego jest zarezerwowany dla wersji z silnikami wysokoprężnymi.

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcia: Renault

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o