2CV w usłudze współdzielenia samochodu na zamku Castello di Amorosa w… USA

0 25

Citroen 2CV zyskał miano kultowego samochodu nieprzypadkowo. Jest komfortowy, oryginalny i daje ogromną radość z jazdy. Nic więc dziwnego, że ceny popularnych kaczek szybują w górę, a kolejne osoby chcą dołączyć do grona kierowców i posiadaczy. Teraz 2CV pojawił się na zamku Castello di Amorosa, zlokalizowanym w dolinie Napa. Nie byłoby może nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że służy jako współdzielony samochód pracownikom i turystom oraz, że zamek znajduje się w okolicach… San Francisco w Stanach Zjednoczonych. 

Program działa od sierpnia i już przekroczył najśmielsze oczekiwania pomysłodawców. Ruch samochodowy w okolicy jest bardzo duży, więc każdy sposób, który go ogranicza, jest korzystny dla środowiska i dla zdrowia pracujących na zamku osób. Przez kilka lat miejscowe władze prowadziły analizę ruchu drogowego. Okazało się, że blisko 80% przejazdów generują osoby pracujące na miejscu. Ruch turystyczny, mimo, że Napa Valley jest bardzo popularnym miejscem, gdzie produkowane są doskonałe kalifornijskie wina, odpowiada zaledwie za 20% przejazdów.
Dzisiaj 30 pracowników zamku Castello di Amorosa korzysta z systemu współdzielenia samochodu. Citroen 2CV został wybrany przez właściciela zamku, Dario Sattui, celowo. Uważa on, że taki samochód łączy przyjemność z użytecznością.
Jeśli więc wybieracie się do San Francisco, to zachęcamy Was by zrobić stamtąd krótką wycieczkę na północ, by w amerykańskim krajobrazie zobaczyć zamek jak z bajki z Citroenem.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o