3 kwietnia Citroen pokaże nowy model samochodu dla Indii

0 7

3 kwietnia 2019 roku, Citroen zamierza zaprezentować nowy model samochodu, który pozwoli marce wkroczyć na rynek indyjski. Według pierwszych informacji, chodzi o kompaktowego SUV-a C5 Aircross.

Marka Citroen zaplanowała swój debiut w Indiach na 3 kwietnia bieżącego roku. W tym dniu, producent spod znaku szewronów zamierza jednak nie tylko zainaugurować pojawienie się na nowym obszarze, ale także zaprezentować swój pierwszy model, który trafi na indyjski rynek. Zgodnie z pierwszymi informacjami, chodzi o model Citroen C5 Aircross, który już kilkukrotnie był widziany podczas testów na lokalnych drogach. Kompaktowy SUV będzie oferowany w Indiach w roku 2021 i będzie konkurował m.in. z nowym modelem Tata Harrier, Hyundaiem Tucson, czy Jeepem Compass.

Citroen trafi na rynek indyjski dzięki współpracy z firmą CK Birla, z którą Grupa PSA podpisała na początku 2017 roku umowę o współpracy. Francuski producent posiada zakład w Hosur, który obecnie zajmuje się montażem silników oraz przekładni, ale wkrótce będzie produkował także samochody. Zgodnie z zapowiedzią szefowej koncernu, Lindy Jackson, Citroen zamierza każdego roku wprowadzać jeden nowy model do Indii. W następnej kolejności po C5 Aircross spodziewamy się modelu C3 Aircross. Aby dopasować pojazdy do wymagań klientów w Indiach, będą różniły się jednak od europejskich wersji. Mają być przystępne cenowo, ale wciąż designerskie.

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o