Jaki samochód do firmy wybrać? Jeśli chodzi o auta dostawcze jest jeden producent, który bije na głowę wszystkich innych. Od wielu lat znajduje się na pierwszym miejscu i stanowi doskonały przykład sukcesu osiągniętego poprzez dobry stosunek ceny do możliwości, ogromne możliwości personalizacji oraz odpowiedni serwis.
Samochód dostawczy musi pracować. Jeśli stoi, to nie zarabia. Dlatego samochody dostawcze są przez firmy wybierane wyjątkowo ostrożnie. Tu liczy się niezawodność, ale jednocześnie komfort pracy kierowcy, możliwości przewozowe i oczywiście łatwość serwisu a także odpowiednie finansowanie. Najwyraźniej najlepszą ofertę w tych wszystkich zakresach ma Renault.
Jeśli nigdy nie konfigurowaliście dostawczego Renault, to dzisiaj warto – ilość opcji może przyprawić o zawrót głowy. Renault pozwala spersonalizować taki samochód w bardzo dużym stopniu. Weźmy taką wersję Furgon: najpierw wybieramy czy ma to być furgon czy kontener, potem do dyspozycji jest kilka długości i wysokości nadwozia oraz dopuszczalnej masy całkowitej a potem silnik. Tu jeszcze łatwo – opcji jest zaledwie kilka. Jednak na ekranie opcji zaczyna się już uważne przeglądanie wszystkiego: opcji jest ponad 80.
Masterem jeździliśmy wielokrotnie, w różnych wersjach. Łatwo znajdziecie nasze testy dostawczych Renault na stronie. Mimo, że jest to konstrukcja stosunkowo prosta to z generacji na generację coraz bardziej przypomina auto osobowe, kabina jest bardziej komfortowa, lepiej wyciszona a jazda przyjemniejsza. Masterki latają po całej Europie, spotkacie je wszędzie. I właśnie Renault Master wygrywa zestawienie najczęściej kupowanych samochodów dostawczych w Polsce w tym roku. Przed nami ostatni kwartał – zobaczymy jak sobie poradzi, ale przewagę nad konkurencją ma bardzo dużą, to ponad dwa tysiące sztuk więcej niż Iveco Daily i dwa razy więcej niż Mercedes Sprinter.
Najczęściej kupowane samochody dostawcze w Polsce – 01 – 09 2022:
- Renault Master (7.596 szt.; -10,50% r/r).
- Iveco Daily (5.317 szt.; +4,30%),
- Mercedes Sprinter (3.351 szt.; -9,04% r/r),
- Ford Transit (2.739 szt.; +11,34%).
- Opel Movano (1.699 szt.;+5,59%).
źródło danych: Samar