Chat with us, powered by LiveChat

6 sprawdzonych sposobów na tańsze OC

9 20

Obowiązkiem każdego właściciela pojazdu mechanicznego podlegającego rejestracji w najbliższym starostwie powiatowym, będzie wykupienie dla niego ubezpieczenia OC. Zakres ochrony ubezpieczeniowej i sumy gwarancyjne w takiej polisie są ustalone odgórnie, poprzez właściwą ustawę, ale wysokość składki ubezpieczeniowej wskazuje towarzystwo ubezpieczeniowe. Jak sprawić, aby była ona możliwie jak najniższa?

Sposób 1

Na polskim rynku ubezpieczeniowym nie brakuje towarzystw oferujących komunikacyjne polisy OC. Przy ich wyborze należy zwracać uwagę na wysokość składki ubezpieczeniowej. Pozostałe parametry, takie jak zakres ubezpieczenia czy sumy gwarancyjne przy wypłacanych odszkodowaniach z tytułu szkód osobowych, czy majątkowych, w każdym przypadku będą takie same.

Każda firma ubezpieczeniowa może jednak proponować ubezpieczenie OC nawet dla takiego samego pojazdu i kierowcy w innej cenie. Warto skorzystać wówczas z porównywarki ubezpieczeń OC. Oczekiwania klientów spełni m.in. porównywarka OC Ubezpieczamy Auto. Zasada jej działania jest bardzo prosta: użytkownik w pierwszej kolejności powinien wypełnić elektroniczny formularz, wpisując w nim dane swoje, współwłaścicieli i ubezpieczanego pojazdu. Kalkulator wyliczy proponowane składki w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych, a osoba będzie mogła wybrać i kupić najtańszą polisę przez Internet lub telefonicznie.  Zaletą porównywarek jest to, że w jednym miejscu można zobaczyć ceny kilunastu ubezpieczeń OC dla swojego pojazdu. Nie tracimy przy tym czasu i energii na odwiedzenie kilku firm ubezpieczeniowych lub pośrednika.

Pan Jerzy Kowalski zdecydował się porównać koszty ubezpieczenia OC swojego samochodu – Renault Megane II i okazało się, że dzięki porównywarce mógł wykupić OC tańsze o 270 zł od propozycji udzielonej mu przez dotychczasowego ubezpieczyciela.

Sposób 2

Dla młodych, niedoświadczonych kierowców, którzy nie posiadają własnych zniżek na ubezpieczenie OC, opłacalnym rozwiązaniem w celu obniżenia składki, będzie wpisanie do dowodu rejestracyjnego pojazdu współwłaściciela. Dzięki takiemu prostemu zabiegowi można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych na opłacaniu rocznej składki na polisę OC.

Minusem ubezpieczania pojazdu ze współwłaścicielem jest to, że jeśli młody kierowca spowoduje szkodę, to również współwłaściciel zostanie pozbawiony zniżki na OC w kolejnym roku.

Sposób 3

Na niższą składkę OC mogą liczyć klienci, którzy w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym decydują się na wykupienie pakietu ubezpieczeniowego. Najpopularniejszą ofertą łączoną jest przy tym pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych OC i AC oraz Assistance. Dzięki niemu kompleksowo można zabezpieczyć swoje interesy jako kierowcy oraz zapewnić należytą ochronę swojemu samochodowi. Pakietowe ubezpieczenia mają niższą cenę jednostkową niż polisy kupowane oddzielnie w różnych firmach.

Sposób 4

Na niską cenę OC mogą liczyć kierowcy ubezpieczający samochody z niewielkim silnikiem. Pojemność silnika jest jednym z czynników, jakie brane są pod uwagę przy wyliczaniu składki ubezpieczeniowej OC.

Sposób 5

Zniżka małżeńska – pojazd zakupiony przez jednego z małżonków, w przypadku, gdy pomiędzy nimi obowiązuje wspólnota majątkowa, jest automatycznie własnością obojga. Dodatkowo, jeśli jeden z małżonków ma już wypracowane zniżki na OC, to drugi z małżonków jest uprawniony do korzystania z nich.

Sposób 6.

Firmy ubezpieczeniowe okresowo organizują promocje na swoje produkty, w tym ubezpieczenia OC. Dzięki kodom zniżkowym można zapłacić mniej za składkę na OC. Warto więc zapoznać się z aktualnie obowiązującymi promocjami na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych, aby zaoszczędzić na własnej polisie OC.

Najszybciej zrobisz to korzystając z kalkulatora OC https://ubezpieczamy-auto.pl/kalkulator-oc-ac/.

materiał sponsorowany

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
4 Wątki komentarzy
5 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
7 Autorzy komentarzy
TutkaryjastoughluckVifoKrzysztof Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kas
Gość
kas

Kalkulatory to dobra sprawa, mi kalkulator cuk poszukał tanie OC

euto
Gość
euto

A może, któryś ze zwolenników dobrej zmiany tzn. toughluck, pio307, vifo czy gigant 2009 wyjaśni mi czemu w tym roku za OC muszę płacić prawie 30% więcej niż przed rokiem? a i tak biorę najtańszą opcję.

Krzysztof Gregorczyk
Editor

Jeśli chodzi Panu o polityczne hasło „Dobra zmiana”, to nie sądzę, by toughluck, Vifo, czy gigant2009 byli zwolennikami tej opcji. Poza tym, o ile pamiętam, niespecjalnie się wypowiadają z jakimkolwiek zadęciem politycznym.

Vifo
Gość
Vifo

Mam 3 motocykle i auto, zapłaciłem trochę więcej za OC niż przed rokiem, ale nie wydaje mi się żeby aż o 30% więcej. Zresztą co roku płaci się coraz drożej, lecz czy jest związane z „Dobrą zmianą”, nie jestem przekonany. Mogę tylko na tym portalu wyrażać swoje zdanie, iż dobra zmiana we francuskiej motoryzacji nie bardzo mi się podoba :-(

Vifo
Gość
Vifo

A deklaracje polityczne zostawiam sobie, bo bym Państwa tylko przestraszył ;-)

toughluck
Gość
toughluck

Na głupie pytanie głupia odpowiedź: Ponieważ prezesem partii rządzącej jest człowiek bez prawa jazdy.

ryjas
Gość
ryjas

Jest jeszcze coś takiego jak ochrona zniżek. Jesli niedoświadczony kierowca zrobi szkode, ta doświadczona, która na siebie wzięła ubezpieczenie nie zostanie pozbawiona zniżek.

toughluck
Gość
toughluck

Nie zawsze się to opłaca. Wraz z żoną mamy zniżkę OC 60%. W maju 2011 odebrałem prawo jazdy, a w sierpniu spowodowałem szkodę parkingową (rysa na błotniku). Ubezpieczyciel odniżył zniżkę do 50%, w kolejnym roku (bezszkodowej jazdy) wzrosła do 55%, a po dwóch latach z powrotem do 60%. Łączny koszt utraconych zniżek wyniósł wtedy około 120 zł (80 zł w pierwszym roku i 40 zł w drugim). Ochrona zniżek kosztuje różnie, ale opłaca się tylko w TU, które stosują absurdalne zasady (np. w 2011 roku Warta zabierała wszystkie zniżki i przywalała dodatkowym narzutem 20%, nie wiem, czy robią to dalej, ale to wprost… Czytaj więcej »

Tutka
Gość
Tutka

Warto też wiedzieć (powracający zza granicy) ze tylko niektóre ubezpieczalnie honorują zniżki za bezszkodową jazdę na emigracji: zhttp://pamietnikwindykatora.pl/2016/03/05/duzy-plus-dla-pzu-ale-nie-np-dla-link4-na-slowo-uznaja-ci-bezszkodowy-przebieg-ubezpieczenia-znizke-z-zagranicy/