Chat with us, powered by LiveChat

Alliance Ventures inwestuje w The Mobility House i wspiera rozwój elektromobilności

0 85

Alliance Ventures, fundusz kapitału podwyższonego ryzyka Aliansu Renault-Nissan-Mitsubishi,  poinformował o inwestycji w firmę technologiczną The Mobility House. Jest to twórca platformy, która wykorzystuje akumulatory trakcyjne na potrzeby sieci energetycznych dzięki inteligentnym rozwiązaniom w zakresie ładowania i magazynowania energii.

The Mobility House jest najnowszym podmiotem objętym programem inwestycyjnym Alliance Ventures. Inwestycja wpisuje się w strategię współpracy ze startupami, które specjalizują się w technologiach motoryzacyjnych najnowszej generacji. Firma The Mobility House ma siedziby w Niemczech, w Szwajcarii i w Kalifornii w Dolinie Krzemowej.

Alliance Ventures oddaje do dyspozycji członków Aliansu ekosystem otwartych innowacji, który powinien umożliwić zbudowanie mobilności jutra – podkreśla François Dossa, dyrektor ds. Alliance Ventures&Open Innovation, prezes Alliance Ventures. – The Mobility House ma bogaty know-how w zakresie elektromobilności i transformacji energetycznej, który przyczyni się do większego zaangażowania Aliansu w rozwój samochodów zeroemisyjnych oraz ułatwi osiągnięcie naszego celu kształtowania mobilności jutra.

Członkowie Aliansu i The Mobility House mają już na koncie kilka wspólnie zrealizowanych projektów. Na przykład dzięki wspólnemu projektowi w Hagen Nissan LEAF jest pierwszym samochodem w Niemczech i na świecie z technologią „Vehicle-to-Grid” (V2G). The Mobility House we współpracy z Grupą Renault opracowała również projekt wprowadzenia na rynek największego europejskiego systemu stacjonarnego magazynowania energii z wykorzystaniem akumulatorów trakcyjnych samochodów elektrycznych. Ten inteligentny ekosystem energetyczny przyczyni się do przekształcenia portugalskiej wyspy Porto Santo w pobliżu Madery w pierwszą „inteligentną wyspę” na świecie.

Alliance Ventures jest idealnym partnerem dla The Mobility House – powiedział Thomas Raffeiner, założyciel i dyrektor generalny The Mobility House. – Nasza wcześniejsza współpraca dowiodła, że nasze wizje i zakres kompetencji są zbieżne. Bardzo cieszymy się z możliwości wspólnej realizacji kolejnych projektów, które służą wspólnemu celowi: rozwojowi zrównoważonej energetyki.

Poza inwestycją w The Mobility House Alliance Ventures zrealizował już 11 projektów inwestycyjnych, w szczególności w startupy w Ameryce Północnej, Europie i Chinach.

Informacje finansowe na temat inwestycji w firmę The Mobility House nie będą podane do publicznej wiadomości.

THE MOBILITY HOUSE

Celem spółki The Mobility House jest kształtowanie przyszłości zeroemisyjnej w sektorze energetycznym i mobilności. W tym celu tworzymy pomosty pomiędzy branżą energetyczną a branżą motoryzacyjną. Nasze inteligentne rozwiązania w zakresie ładowania i magazynowania energii pozwalają na wykorzystanie samochodowych akumulatorów trakcyjnych jako części sieci energetycznej. W ten sposób działamy na rzecz rozwoju odnawialnych źródeł energii, stabilizacji sieci energetycznych i obniżenia kosztów elektromobilności. Spółka technologiczna The Mobility House została założona w 2009 roku i zatrudnia około stu osób w biurach w Monachium, Zurychu i Sunnyvale w Kalifornii. Klientami spółki są czołowi producenci samochodów, operatorzy flot, jak również firmy instalacyjne, dostawcy energii elektrycznej oraz prywatni użytkownicy samochodów elektrycznych. Więcej informacji można uzyskać na stronie: mobilityhouse.com.

RENAULT-NISSAN-MITSUBISHI

Grupa Renault, Nissan Motor i Mitsubishi Motors tworzą wspólnie największy koncern motoryzacyjny na świecie. To najdłuższa i najbardziej efektywna współpraca partnerska między firmami z różnych kręgów kulturowych w przemyśle samochodowym na świecie. W 2018 roku trzej partnerzy sprzedali łącznie ponad 10,7 miliona samochodów w niemal 200 krajach. W swojej działalności koncentrują się na współpracy i optymalizacji efektu synergii w celu maksymalnego zwiększenia swojej konkurencyjności.  Alians podpisał także szereg porozumień o współpracy strategicznej z różnymi producentami, takimi jak niemiecki Daimler czy chiński Dong Feng. Zajmuje również wiodącą pozycję w produkcji samochodów o zerowej emisji i rozwija innowacyjne technologie, by móc zaoferować w przyszłości autonomiczne samochody wyposażone w mobilne technologie w przystępnej cenie.

www.alliance-2022.com
www.media.renault.com
www.nissan-newsroom.com
www.mitsubishi-motors.com/en/newsrelease/

ALLIANCE VENTURES 

Alliance Ventures to strategiczny fundusz podwyższonego ryzyka Aliansu Renault-Nissan-Mitsubishi, największego producenta samochodów na świecie. Fundusz został założony w 2018 r. i ma oddziały w Amsterdamie, Dolinie Krzemowej, Paryżu, Jokohamie, Pekinie i Tel Awiwie. Fundusz planuje zainwestować do 1 mld dolarów w ciągu pierwszych pięciu lat działalności w rozwój open innovation. Alliance Ventures stawia na innowacje zarówno technologiczne, jak i modelu biznesowego w takich dziedzinach jak nowe formy mobilności, jazda autonomiczna, inteligentne usługi, samochody elektryczne i energia oraz przedsiębiorstwo 2.0. Czerpiąc z wiedzy specjalistycznej i szans biznesowych największego na świecie sojuszu motoryzacyjnego, fundusz dokonuje strategicznych inwestycji na wszystkich etapach rozwoju startupów i pełni rolę inkubatora przedsiębiorczości w branży motoryzacyjnej przyczyniając się do wdrażania najnowocześniejszych technologii nowej generacji.

www.alliance-2022.com/ventures/

 

 

 

źródło: Renault Polska

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o