Alpine A110 nagrodzone na Międzynarodowym Festiwalu Samochodowym

0 9

Wspominaliśmy już, że w tym tygodniu odbywa się w Paryżu Międzynarodowy Festiwal Samochodowy. Na tejże imprezie oczywiście pojawiła się nie tylko marka DS Automobiles, o której wówczas pisaliśmy. Co więcej – na Międzynarodowym Festiwalu Samochodowym są też przyznawane nagrody. I już wiadomo, że jedną z nich zdobył samochód nietuzinkowy. Francuski, oczywiście. Alpine A110.

To nowe Alpine A110 zostało uznane Najpiękniejszym Samochodem Roku 2017. Tak, ubiegłego, bo w ubiegłym zostało zaprezentowane. Internauci, którzy oddali swój głos w plebiscycie, dostrzegli w nowym A110 ducha poprzedniego, jakże przełomowego A110. Lekkiego, zwinnego, dającego mnóstwo przyjemności z jazdy. To nowe jest podobne. Nic więc dziwnego, że zostało nagrodzone na Międzynarodowym Festiwalu Samochodowym.

Nagrodę odebrał szef wszystkich szefów w Grupie Renault, a także w Aliansie Renault Nissan Mitsubishi, Carlos Ghosn.

Ożywienie tak kultowego samochodu sportowego, jakim jest Alpine A110, było inspirującym wyzwaniem, którego celem było nafaszerowanie go nowoczesną technologią i doświadczeniem, jednocześnie pozostając wiernym unikatowemu dziedzictwu marki” – powiedział Carlos Ghosn. – „Jesteśmy bardzo dumni z pasji, którą nowe A110 wzbudza nie tylko w naszej fabryce Dieppe w Normandii, gdzie jest produkowany, ale także w całej Grupie Renault. To wyróżnienie jest ogromną nagrodą dla wszystkich tych, którzy przez okres pięciu lat wkładali tyle energii, aby przywrócić do życia ten symbol doskonałości i elegancji w stylu francuskim. Alpine A110, który został zaprezentowany na Salonie Samochodowym w Genewie niespełna rok temu, dziś został wyróżniony jako najpiękniejszy samochód roku 2017 w publicznym głosowaniu online. To nagroda za niestrudzoną pracę, którą zespoły Renault podjęły, aby przywrócić tę kultową francuską markę”.

Nowy A110 to eleganckie, lekkie, dwumiejscowe sportowe coupé, które podkreśla renesans Alpine. Zgodnie z DNA marki, kładzie nacisk na zwinność i radość z jazdy, bez uszczerbku dla codziennego komfortu.

Zaprojektowany i produkowany we Francji, ma lekką aluminiową konstrukcję i wyrafinowane podwójne wahacze w zawieszeniu. A110 Première Édition jest napędzany przez 1.8-litrowy, montowany z tyłu, 252-konny, turbodoładowany czterocylindrowy silnik benzynowy.
Nagroda zdobyta na Międzynarodowym Festiwalu Samochodowym jest drugim wyróżnieniem przyznanym dla Alpine. Niedawno cieszyliśmy się z tytułu Best Sports Car of the Year przyznanego podczas ceremonii Trophées Argus 2018 w grudniu ubiegłego roku.

 

 

Krzysztof Gregorczyk; grafika: Renault

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o