Alpine A110 popularniejszy niż Porsche na rynku francuskim

1 32

Produkcja Alpine A110 nabrała tempa. Z linii montażowych fabryki w Dieppe zjechało już 5.000 egzemplarzy modelu. We Francji coupe jest popularniejsze niż Porsche.

Alpine A110 trafił do produkcji pod koniec roku. Legendarna francuska marka, która odrodziła się po latach, początkowo skupiła się na montażu premierowej edycji pojazdu limitowanej do 1.955 egzemplarzy. Pierwsi klienci otrzymali swoje pojazdy w marcu ubiegłego roku. Od 19. listopada fabryka zlokalizowana w Dieppe, która zajmuje się montażem francuskiego coupe, rozpoczęła realizację zamówień na wersje seryjne Pure i Legend i podwoiła produkcję. Obecnie zakład może pochwalić się nowym osiągnięciem – produkcją 5.000 egzemplarzy A110. Każdego dnia z Dieppe wyjeżdża 20 egzemplarzy modelu.

polecamy

naklejki 3D "Francuz płakał jak sprzedawał"

seria limitowana - kto pierwszy ten lepszy. Tylko na Allegro.

Zakład w Dieppe, który zatrudnia 400 pracowników jest na dobrej drodze, by przekroczyć poziom produkcji legendarnego przodka Alpine A110, którego produkcja wyniosła 7.600 egzemplarzy.

A110 osiąga bardzo dobre wyniki, zwłaszcza we Francji. Nad Sekwaną samochód jest popularniejszy niż Porsche. W ubiegłym roku zarejestrowano 1.156 egzemplarzy coupe, a w pierwszym kwartale 2019 roku – 847 sztuk. Wynik Porsche we Francji wynosi 654 sztuk.

Zamówień na francuskie coupe nie brakuje, a marka planuje już wkrótce wprowadzić nową, wersję pojazdu z silnikiem o mocy 280 lub nawet 300 KM.

Galeria

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
prnd Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
prnd
Gość
prnd

Oby tylko nie poszli niemieckimi śladami i nie zrobili zaraz jakiegoś potworka w postaci SUV-a lub citroenowymi śladami i rozmienili się na drobne wypuszczając crossovery oraz inne podobnie nieudane modele. Jeśli im się to uda i nie będzie wstyd kupować Alpine to jest zapewne spora szansa na sukces.