Alpine A110 – produkt ekskluzywny. Kiedy trafi do klientów?

0 26

Jedynym przedstawicielem marki Alpine w Polsce jest Grupa Pietrzak, która otrzymała już sporo zamówień na model A110. Kiedy samochód trafi do salonu w Katowicach i kiedy pierwsze egzemplarze zostaną dostarczone klientom?

Zaledwie pięć dni wystarczyło do zarezerwowania wszystkich 1955 premierowych egzemplarzy Alpine A110. Liczba chętnych na francuskie coupe w stylu retro zaskoczyła chyba nawet samego producenta. Klienci nie potrzebowali nawet jazdy próbnej, aby zapisać się na model, który przywrócił markę do życia po 22 latach nieobecności.

Alpine A110 jest dostępny w wyselekcjonowanej sieci sprzedaży obejmującej obecnie 12 państw europejskich: Austrię, Belgię, Francję, Niemcy, Włochy, Luksemburg, Holandię, Polskę, Portugalię, Hiszpanię, Szwajcarię i Wielką Brytanię. W 2018 roku pojawi się również w Japonii.

Ile chętnych na model w Polsce?

W naszym kraju klienci zarezerwowali już 10 egzemplarzy wersji Premiere Edition A110 oraz 5 sztuk modelu seryjnego. Do polskiego dealera dzwonią również klienci z innych krajów europejskich, w których marka nie ma swojego przedstawiciela, jak na przykład z Czech, Słowenii czy Estonii.

Jedynym przedstawicielem odpowiedzialnym za dystrybucję A110 w Polsce jest Grupa Pietrzak, ale by zobaczyć model w salonie w Katowicach, trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Demonstracyjny A110 najwcześniej pojawi się w marcu przyszłego roku. Samochód zostanie wystawiony w specjalnie wydzielonym obszarze w istniejącym salonie Grupy Pietrzak. We wrześniu docelowy salon Alpine będzie się mieścił w obiekcie Maserati Pietrzak w Katowicach.

Cena samochodu w wersji Premiere Edition wynosi 256.000 zł, ale jak już wspomnieliśmy premierowa edycja została całkowicie wyprzedana. Producent nie ujawnił jeszcze oficjalnej ceny dla modelu seryjnego, ale szacuje się, że będzie to ok. 230.000 zł. A110 będzie dostępny w dwóch wersjach: Pure oraz Legende. Jak mówi manager marki Alpine, Tomasz Jung, będzie je można skonfigurować podobnie jak Premiere Edition, tylko bez specjalnej numeracji oraz oznaczeń.

Zamówienia można składać również za pośrednictwem aplikacji dostępnej na smartfona. Każdy chętny musi się jednak liczyć z tym, że A110 jest produktem ekskluzywnym i czas oczekiwania może wynieść około roku. A co jeśli ktoś w międzyczasie zrezygnuje z pojazdu ze względów finansowych, lub po prostu wybierze inny samochód? Marka Alpine jest przygotowana także na taką ewentualność. W przypadku rezygnacji, klient otrzymuje zwrot wpłaconej zaliczki. Pierwsze dostawy A110 Première Edition rozpoczną się na początku 2018 roku.

Samochód jest produkowany w fabryce w Dieppe we Francji, w którą Renault zainwestowało 36 mln euro. Otwarta została nowa linia produkcyjna dedykowana A110. Rocznie Alpine będzie produkowało 6.000 egzemplarzy tego modelu.

Grupa Pietrzak związała się z Renault w 1994 roku. W następnej kolejności do oferty dołączyły takie marki jak Peugeot i Dacia, a także samochody premium jak Maserati czy Ferrari. W tym roku do portfolio trafiło również Alpine.

Źródło: Alpine Polska

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o