Alpine A110 SportsX – sportowa wersja z większym prześwitem

0 665

Podczas Międzynarodowego Festiwalu Motoryzacyjnego w Paryżu marka Alpine zaprezentowała niezwykły model koncepcyjny o nazwie A110 SportsX. Inspiracją dla pojazdu były rajdowe wersje A110.

Alpine A110 SportsX powstał dla kierowców, którzy cenią aktywny tryb życia i uprawiają sporty zimowe. Koncepcyjny model jest efektem wspólnego wysiłku zespołów projektowych i inżynierów francuskiej marki. Inspiracją dla powstania pojazdu były rajdowe wersje A110 a konkretnie model, którzy zwyciężył w Rajdzie Monte Carlo w 1973 roku.Podwyższone zawieszenie oraz bagażnik na sprzęt narciarski zazwyczaj kojarzą nam się z SUV-ami, ale marka Alpine postanowiła dodać kilka atrybutów popularnego segmentu do swojego nowego konceptu. Alpine A110 SportsX jest o 80 mm szerszy a jego prześwit został zwiększony o 60 mm. Styliści francuskiej marki zmienili wygląd zderzaka oraz przednich świateł i dodali uchwyt na narty w tylnej części pojazdu.Alpine A110 SportsX Concept

polecamy

naklejki 3D "Francuz płakał jak sprzedawał"

seria limitowana - kto pierwszy ten lepszy. Tylko na Allegro.

Mimo zmian model wciąż ma prawdziwego ducha Alpine, czyli lekkość i zwinność, a co za tym idzie dostarcza niezapomnianej przyjemności z jazdy. Napęd A110 SportsX pochodzi od tego samego 1,8-litrowego silnika o mocy 252 KM co w wersji seryjnej. Samochód ma tylko jedną wadę – nie jest przeznaczony na sprzedaż.

Galeria

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o