Alpine A110 teraz jeszcze mocniejszy – 300 KM!

3 35

Alpine A110 nie raz zdobywał pochwały za lekkość prowadzenia i zwinność pokonywania zakrętów, aczkolwiek zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał poprawić zachowanie pojazdu. Takich kierowców możemy odesłać do warsztatu tuningowego Litchfield, który przygotował pakiet wzmacniający silnik pojazdu do 300 KM.

Gdy tylko Alpine A110 pojawił się w sprzedaży, brytyjski tuner Litchfield złożył zamówienie na francuskie coupe. Pojazd w końcu został odebrany od dealera, a następnie trafił do warsztatu firmy.

Jednostka 1.8 TCe francuskiego coupe, w wersji seryjnej generuje 252 KM mocy oraz 320 Nm momentu obrotowego. Samochód potrafi rozpędzić się od 0 do 100 km/h w czasie 4,5 sekundy i uzyskać maksymalnie 250 km/h. Po serii testów na hamowni, drodze oraz na torze, brytyjskiemu tunerowi udało się stworzyć program wzmacniający dla Alpine A110. Dzięki ingerencji w jednostkę sterującą, silnik został podrasowany do 300 KM mocy oraz 386 Nm momentu obrotowego. Nie jest to wprawdzie wielki wzrost, ale dzięki niskiej masie własnej samochodu nawet niewielkie zmiany w jednostce napędowej, mają znaczenie. W modelu poprawiono również i tak przecież znakomite właściwości jezdne oraz reakcję przepustnicy. Cena tuningu wynosi 1.194 funtów.

Jeśli wciąż sądzicie, że 300 KM to zbyt mało dla Alpine A110, Litchfield przygotowuje jeszcze mocniejszą wersję auta.

Zobaczcie wrażenia z jazdy testowej Alpine A110.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi na wątki
1 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
KrzysztofKuba Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kuba
Gość
Kuba

Czy wie ktoś czyja jest ta konstrukcja 1.8 tce? Jaki kod ma ten silnik? Czy jest to ten sam motor który montowany jest w Talismanie i Renault M IV RS?

Krzysztof Gregorczyk
Editor

Tak, to jest ten sam silnik, różni się nieznacznie jedynie elementami osprzętu.

Kuba
Gość
Kuba

Dziękuje za odpowiedź :)