Alpine A110 trafił do wypożyczalni samochodów Hertz

0 62

Model Alpine A110 trafił do popularnej wypożyczalni samochodów Hertz. Klienci będą mogli zamówić dwa egzemplarze pojazdu w limitowanej wersji First Edition.

A110 First Edition zostało wyprodukowane w edycji ograniczonej do 1955 egzemplarzy. Liczba nawiązuje do daty powstania marki Alpine. Wszystkie pojazdy zostały w błyskawicznym tempie zamówione i marka aktualnie stopniowo dostarcza samochody swoim klientom. Czas oczekiwania wynosi około jednego roku, ale jeśli ktoś chciałby przejechać się samochodem nieco wcześniej, właśnie pojawiła się ku temu okazja. Dwa egzemplarze Alpine A110 z 1955 samochodów w wariancie First Edition, będzie można wynająć za pośrednictwem wypożyczalni Hertz. Samochody trafiły do dwóch francuskich lokalizacji: Porte Maillot w Paryżu oraz na lotnisko w Nicei.

Alexandre de Navailles, prezes francuskiego oddziału Hertz jest bardzo zadowolony z obecności A110 w ofercie firmy. „Legendarna marka Alpine jest częścią francuskiego dziedzictwa motoryzacyjnego. Dla firmy Hertz jest to kluczowe partnerstwo, które potwierdza naszą pozycję czołowego gracza w branży wynajmu samochodów” – powiedział.

Alpine A110 nie dla każdego

Wydaje nam się, że lista zapisów na A110 powinna szybko się zapełnić, aczkolwiek nie każdy będzie mógł zasiąść za kierownicą tego pięknego coupe. Trudno się temu dziwić, w końcu w samochodzie zainstalowano 252-konną jednostkę o pojemności 1.8 litra, która pozwala rozpędzić coupe od 0 do 100 km/h w czasie 4,5 sekundy. Dla początkującego kierowcy może to być zbyt mocny pojazd. Aby wypożyczyć samochód trzeba mieć minimum 28 lat (30 lat dla paryskiej lokalizacji) i prawo jazdy przez co najmniej 3 lata. Rezerwacja nie przebiega on-line jak w przypadku innych modeli, ale poprzez kontakt z agentem. Ponadto każdy chętny na jazdę Alpine musi wpłacić kaucję w wysokości 2.800 euro, czyli ok. 12 tys. zł…

Ile kosztuje wynajem?

Ceny różnią się w zależności od oddziału Hertza. W Paryżu stawka dzienna wynosi 575 euro (ok. 2.500 zł), natomiast w Nicei zapłacimy 512 euro za dzień. Jeśli chcielibyśmy zamówić samochód na dłużej, na tygodniowy wynajem trzeba przeznaczyć odpowiednio 1.628 euro lub 1.938 euro.

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o