Alpine na Salonie Samochodowym Auto Zürich 2018

0 20

Jak wspominaliśmy wczoraj, dziś rozpoczynają się jedne z ostatnich tegorocznych targów motoryzacyjnych: Salon Samochodowy Auto Zürich 2018. Będzie na nich obecna także marka Alpine – producent samochodów, które dają naprawdę mnóstwo radości z jazdy. Miałem okazję osobiście się o tym przekonać.

Alpine wykorzysta targi Auto Zürich 2018 do zaprezentowania dwóch wersji samochodu sportowego A110. Pierwsza, to zoptymalizowana specjalnie pod kątem maksymalizacji doznań z jazdy, odelżona z czego tylko się dało, wzbudzająca wielkie namiętności odmiana Pure. Druga, to wersja dla kierowców zorientowanych na komfort A110 Légende. Oba modele Alpine A110 będą dostępne w hali 2 w dniach 8-11 listopada.

Alpine A110 Pure jest najlżejszą odmianą tego samochodu. Waży jedynie 1.080 kg i jest przeznaczona specjalnie dla kierowców, którzy chcą rozkoszować się dynamicznym potencjałem samochodu na krętych górskich drogach lub na torze wyścigowym.

Alpine A110 Légende prezentuje nieco inne podejście. Model łączy zwinność z dużą dozą komfortu oczekiwanego podczas podróży na długich dystansach. Standardowe wyposażenie obejmuje między innymi sześciokierunkową regulację lekkich foteli Sabelt obitych skórzaną tapicerką, a także karbonowe elementy kokpitu. Ponadto, auto wyposażono w system audio firmy Focal, przednie i tylne czujniki parkowania oraz kamerę cofania.

W Szwajcarii Alpine A110 Pure kosztuje od 61.500 franków, na A110 Légende szykować trzeba co najmniej 66.000 franków. Obie wersje napędzane są znakomitym silnikiem 1.8 TCe generującym 252 KM i współpracującym z seryjną dwusprzęgłową siedmiobiegową przekładnią EDC. Auto ma sportową charakterystykę zawieszenia, ale nie jest odarte z komfortu. W efekcie z powodzeniem można nim jeździć na co dzień.

Alpine otrzymało już ponad 5.000 zamówień na A110. Początkowo zaoferowano klientom 1.955 egzemplarzy A110 Première Edition. Tyle dla uczczenia roku powstania Alpine. Wszystkie te auta zostały sprzedane w 2017 roku w ciągu pięciu dni od rozpoczęciu przyjmowania zamówień. Dwie regularne wersje modelu – Pure i Légende – można będzie również zamówić bezpośrednio na targach Auto Zürich 2018.

W celu zapewnienia wysokiej jakości dzienna produkcja w zakładzie w Dieppe nie przekracza 20 egzemplarzy. Samochód jest sprzedawany przez 60 dealerów w Europie (w tym jednego w Polsce). Poza Starym Kontynentem A110 oferowany jest w Australii i Japonii.

Targi Auto Zürich 2018 potrwają od czwartku, 8. listopada, do niedzieli, 11. listopada 2018 r.

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcia: Alpine

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o