Alpine obchodzi na Retromobile 40. rocznicę triumfu w Le Mans

0 15

Cztery samochody prototypowe Alpine startujące w wyścigach wytrzymałościowych są prezentowane na tegorocznych targach Retromobile Show w Paryżu odbywających się w tym tygodniu. Odwiedzający stoisko Alpine mogą podziwiać nie tylko zwycięskie A442 B N° 2 z Le Mans w 1978 roku, ale także A442 N°3 oraz A443 N°1.

Grupa Renault z przyjemnością informuje, że ​​Alpine jest obecne na tegorocznej wystawie Retromobile Show, która odbywa się w stolicy Francji, w centrum ekspozycyjnym Paris Expo w Porte de Versailles, w dniach 7-11 lutego.
Prawie 40 lat temu, 10. czerwca 1978 roku, na starcie słynnego wyścigu w Le Mans pojawiły się cztery prototypy Renault.

Początkowo na czele wyścigu znajdowało się Renault-Alpine A443 N° 1. Później jego miejsce zajął Renault-Alpine A442 B N° 2 załogi Didier Pironi i Jean-Pierre Jaussaud, którzy z powodzeniem obronili prowadzenie w pozostałej części wyścigu. To prowadzenie dowieźli do mety wygrywając największy i najsłynniejszy na świecie wyścig wytrzymałościowy.

Team był zarządzany przez Gérarda Larrousse’a, który wystawił trzy różne wersje samochodu, aby sięgnąć po zwycięstwo we francuskim klasyku. Były to dwa A442, jedno A442 B i jedno A443. Ten pierwszy konkurował w poprzednich sezonach, ale pozostałe dwa prototypy zostały opracowane specjalnie na 24-godzinny wyścig Le Mans w 1978 roku.

O Alpine

Firma Alpine została założona w 1955 roku przez Jeana Rédélé, młodego człowieka pasjonującego się sportami motorowymi. Marka Alpine stała się legendą, gdy Alpine A110 Berlinette wygrał Rajd Monte Carlo w 1971 i 1973 roku. Dzisiaj Alpine powraca z nowym A110, samochodem sportowym wiernym ponadczasowym zasadom zwartości, lekkości i zwinności Alpine, z jedną obietnicą: przyjemność z jazdy.

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcia: Renault

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o