Alpine zwiększa produkcję modelu A110

1 31

Model Alpine A110 cieszy się dużym zainteresowaniem wśród klientów a producentowi trudno jest sprostać liczbie zamówień. Alpine musi zwiększyć liczbę montowanych w Dieppe pojazdów.

Alpine A110 zadebiutował podczas salonu samochodowego w Genewie w 2017 roku, po którym francuski producent rozpoczął przyjmowanie zamówień na model w edycji premierowej. Dostępnych było 1955 egzemplarzy Premiere Edition, które wyprzedały się w błyskawicznym tempie. W tym roku ruszyły zamówienia także na seryjny model w dwóch wersjach Pure i Legende. Samochody cieszą się bardzo dużą popularnością i Alpine nie nadąża z produkcją. Liczba zamówień jest tak duża, że na samochód trzeba czekać nawet 14 miesięcy. Jest to dużo nawet jak na tak wyjątkowy samochód. Aby skrócić czas oczekiwania, Alpine zwiększy moce produkcyjne w fabryce w Dieppe.

Zakład może produkować obecnie 6000 egzemplarzy A110 rocznie a na wersje Pure i Legende złożono już 5000 zamówień. Dziennie z Dieppe wyjeżdża 15 sztuk modelu, ale wkrótce tempo zwiększy się do 20 sztuk. Samochód można zamawiać także w Polsce, a jedynym dystrybutorem jest Grupa Pietrzak w Katowicach.

A110 jest francuskim coupe, które przywróciło na rynek markę Alpine po ponad 20 latach nieobecności. Samochód o masie zaledwie 1100 kg jest napędzany zamontowaną centralnie jednostką o pojemności 1,8 litra, która generuje 252 KM mocy oraz 320 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Aby rozpędzić pojazd od 0 do 100 km/h potrzeba 4,5 sekundy. Model w wersji Pure kosztuje w Polsce 234.000 zł. Za Alpine A110 Legende trzeba zapłacić 256.000 zł.

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
ToJa Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ToJa
Gość
ToJa

Ekstra!