Argentyna: 100-lecie Citroëna w Mendozie

0 151

Mendoza, blisko milionowe miasto i stolica prowincji o tej samej nazwie. Argentyna, Ameryka Południowa. To tutaj pod koniec lipca (informacja pojawiła się dopiero przed kilkoma dniami) zorganizowano kolejne w tym roku obchody 100-lecia Citroëna. Współorganizatorami były magazyn „Cuyomotor”, Citroën Surfrance i Mendoza Classics Club.

Na obchodach pojawiło się sto klasycznych modeli Citroëna z różnych części prowincji, Spotkanie jasno dało do zrozumienia, że ​​duch koleżeństwa i szczęścia wśród fanów marki pozostaje niezmieniony.

100-lecie Citroëna obchodzone jest w tym roku praktycznie pod każdą długością i szerokością geograficzną. Wszędzie, gdzie są fani Citroëna, a są właśnie wszędzie ;-) można się natknąć na mniejsze i większe imprezy organizowane z okazji setnych urodzin marki. Informujemy o tych imprezach, jeśli tylko o nich wiemy. Teraz dowiedzieliśmy się, że i w Argentynie 27. lipca oddano hołd najlepszej kolekcji i symbolicznym modelom wszechczasów, takim jak 2CV i 3CV, aż do jednej z najnowszych i awangardowych premier, takich jak nazywany w tym kraju SUV-em nowy C4 Cactus.

Ważne impreza, podczas której pojawiły się licznie takie modele, jak 2CV, 3CV, Mehari, Ami 8, rozpoczęła się w hotelu NH Mendoza Cordillera. To tutaj zebrali się organizatorzy z „Cuyomotor” i Klubu Klasyków Mendozy „Citro Mendoza”. Zgrupowano tam wielu wiernych fanów marki ze swoimi pojazdami, w tym SLOWCAR, który od lat oferuje te klejnoty turystom, którzy chcą poznać Mendozę w inny sposób – z pokładu klasycznego auta.

Po południu przez miasto przejechała karawana aut, która zakończyła się w centrum handlowym La Barraca. Tam zwolennicy marki zostali przyjęci przez oficjalnego dealera Citroën SURFRANCE, podmiot, który nie tylko nadał temu wydarzeniu ramy instytucjonalne, na jakie zasługiwało, ale i udostępnił swoją gamę pojazdów, aby uczestnicy mogli poznać ją dogłębnie podczas różnych jazd testowych. Święto na świeżym powietrzu i rodzinne spotkanie, to najlepszy hołd dla marki, która zapadła głęboko w serce wielu pokoleń.

 

 

 

Krzysztof Gregorczyk; video i zdjęcia: organizatorzy

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o