Beijing Auto Show przeniesiony na inny termin

0 141

Szykowaliśmy się na targi w Pekinie, ale musimy zweryfikować plany. Tegoroczny Beijing Auto Show będzie opóźniony. Powodem jest oczywiście epidemia koronawirusa, który w Chinach spowodował już blisko 1.800 zgonów, a liczba zarażonych przekroczyła 70.500.

Beijing Auto Show zaplanowany był na ostatnią dekadę kwietnia. Miał się rozpocząć 21. kwietnia i potrwać do 30. kwietnia. Wczoraj ogłoszono, że ten termin zostaje odwołany, a nowy zostanie podany, kiedy będzie można mówić o zapanowaniu nad epidemią.

polecamy

naklejki 3D "Francuz płakał jak sprzedawał"

seria limitowana - kto pierwszy ten lepszy. Tylko na Allegro.

Chiński rząd podjął środki zapobiegawcze, które mają zapobiec dynamicznemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa. W efekcie trudno jest zapewnić odpowiednią logistykę takim przedsięwzięciom, jak Beijing Auto Show. Chodzi wszak nie tylko o dostarczenie samochodów (wiele fabryk znajduje się w epicentrum wydarzeń, Wuhan), ale też przygotowanie stoisk targowych, nie wspominając już o masie ludzi odwiedzających targi.

Beijing Auto Show miał swoją pierwszą edycję w roku 1990. Od tamtej pory wyrósł na jedną z największych imprez targowych w światowej motoryzacji. Te targi są ogromne! Centrum targowe, w których ostatnio się odbywają, mieści się północno-wschodniej części Pekinu, niedaleko lotniska Beijing Capital. Beijing Auto Show przyciąga dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy zwiedzających i całą rzeszę dziennikarzy motoryzacyjnych z całego świata. Coraz częściej na targach w Pekinie i w Szanghaju odbywają się światowe premiery nowych modeli działających globalnie marek samochodowych.

Beijing Auto Show odbywa się co dwa lata, naprzemiennie z równie wielkimi (a może nawet większymi) targami w Szanghaju. Targi w Chinach mają się bardzo dobrze w przeciwieństwie do imprez organizowanych od dziesięcioleci na Starym Kontynencie. Tutaj ta formuła promocji powoli zdaje się zamierać, z udziału w kolejnych istotnych wydarzeniach (Genewa, Paryż, Frankfurt) rezygnują światowi producenci. Uznają, że koszty są niewspółmierne do zysków i wolą przenosić premiery do Internetu, gdzie mogą liczyć na o wiele większą widownię, a więc i lepszy efekt marketingowy.

Przeniesienie terminu tegorocznego Beijing Auto Show jest dobrym pomysłem w sytuacji potencjalnego zagrożenia zdrowia, a nawet życia wielu osób. Będziemy śledzić rozwój sytuacji.

 

 

Krzysztof Gregorczyk

Galeria

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o