Były prezes Renault przystępuje do kontrataku. Zapowiada się ostre stracie z prokuratorami?

0 5

Carlos Ghosn ma dość siedzenia w areszcie i przechodzi do kontrataku. Po trzech miesiącach w areszcie zmienił swój zespół prawny. Jego nowym obrońcą został Junichiro Hironaka, znany z wielu sukcesów w walce z japońskim systemem prawnym i niezwykle skuteczny prawnik. Kampania o uwolnienie Ghosna z aresztu ma teraz nabrać rumieńców. Będzie się działo – zapowiadają adwokaci. I zapewniają, że były już prezes Renault jest niewinny a cała sprawa to spisek menadżerów Nissana.

Dotychczasowy obrońca Ghosna był bardzo pasywny i nie krytykował japońskich prokuratorów. A to przecież oni odpowiadają za wielogodzinne, bezskuteczne zresztą przesłuchania prezesa Renault. Konsekwentnie odmawia przyznania się do winy i chce walczyć o swoje dobre imię. Oraz o dobre imię Renault, bo jakby nie było, wizerunek całej firmy został mocno nadszarpnięty ostatnimi wydarzeniami. Nowy prawnik,. Junichiro Hironaka, ma na koncie wiele zwycięstw w walce z japońskim systemem. Sam Ghosn określił tą zmianę jako początek procesu udowodnienia sojej niewinności.

Ghosna aresztowano 19 listopada 2018 roku na lotnisku w Tokio, gdy przyleciał tam korporacyjnym odrzutowcem, pod zarzutem niezgłoszenia niewypłaconych pensji oraz utraty zaufania przez firmę Nissan, z powodu używania firmowych pieniędzy do prywatnych celów. Prezes Renault od początku twierdzi, że padł ofiarą spisku. Sprawa wywołała bardzo poważny kryzys w relacjach Renault-Nissan oraz dyplomatyczne napięcie między Francją a Japonią. Według niepotwierdzonych informacji, Francuzi nie zamierzają odpuścić a w sprawę zaangażowane są między innymi służby specjalne.

źródło: Japan Today

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o