Car detailing – jak to się robi i czy to się opłaca? I uwaga, PROMOCJA dla Czytelników Francuskie.pl

2 129

Dwa dni ciężkiej pracy nad Citroenem Xantią, a efekt przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Tak przygotowany samochód prezentuje się na zdjęciach  prawie jak nowy, mimo, że ma blisko 20 lat. Car detailing jest usługą stosunkowo młodą w Polsce i korzystają z niego głównie posiadacze luksusowych samochodów oraz cennych zabytków. Warto jednak przyjechać również zwykłym używanym samochodem, by odzyskał swój dawny blask. Postanowiliśmy porozmawiać z profesjonalną ekipą z Detailing Crew, jak to się robi, aby przybliżyć naszym Czytelnikom cały proces. Na nasze pytania cierpliwie odpowiadał Dawid Filipek. Mamy też dla Was specjalny rabat, ale trzeba się pospieszyć. Szczegóły na końcu tekstu!

Wykonaliście kawał dobrej pracy z naszą Xantią. Jak długo trwa taki proces odnawiania? 

Wszystko trwa około dwóch-trzech dni, w zależności od stanu samochodu. Jest to bardzo pracochłonna i wymagająca wielkiej dokładności procedura. Musimy dokładnie wyczyścić i odnowić każdy kawałek samochodu, niekiedy wielokrotnie wracając do najbardziej zabrudzonych fragmentów. 

Ile osób pracuje przy typowym samochodzie? 

Nad każdym autem pracuje dwójka doświadczonych pracowników. Dysponują dużą wiedzą i mają już sporo doświadczenia w tej dziedzinie. I nie ma mowy o pomyłkach. Pracujemy często z bardzo drogimi samochodami. 

Na pewno znajdujecie wiele rzeczy podczas takiej konserwacji. Jakie było najdziwniejsze znalezisko? 

Na osłonie przeciwsłonecznej pasażera znaleźliśmy napis K+M+B 2014 (śmiech). 

Trafia do Was dużo różnych samochodów. W hali widzę głównie luksusowe marki, ale z tego co wiem, zdarzają się też starsze auta. Jakiś ciekawy francuski też się trafił? 

Poza Waszą Xantią? (śmiech) Oczywiście! Między innymi słynną Kaczkę. Z naszą zaprzyjaźnioną firmą robiliśmy pełną renowację lakierniczą a następnie detailing wnętrza. Był to bardzo pracochłonny projekt, bo samochód, chociaż jest zbudowany raczej prosto, wymagał jednak wyjątkowo dużo czynności. Między innymi usunęliśmy „skórkę pomarańczy” poprzez szlifowanie, a następnie polerowanie lakieru. Z efektu jestem bardzo dumny! Samochód wyjechał od nas jak nowy. 

Wiele osób na pewno teraz się zastanawia, czy warto swój stary samochód powierzyć w ręce fachowców od car detailingu. Koszty są jednak spore w stosunku do wartości auta. 

Myślę, że mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo może zmienić się samopoczucie właściciela, kiedy zmienia się wygląd auta i wnętrza za te kilkaset złotych. Wiele osób mówi nam, że ma wrażenie, jakby dostali zupełnie inny, nowszy samochód i lepiej się nim jedzie. Od Was usłyszałem to samo (śmiech). Czyli coś w tym musi być. 

Car detailing jest młodą dziedziną rynku motoryzacyjnego. Od kiedy działacie? 

Zaczęliśmy dwa lata temu. Nie będę się chwalił, że mamy fajną ekipę młodych, ale już bardzo doświadczonych osób – bo najlepiej chyba o nas świadczy kolejka aut, którą widzisz przed wjazdem do hali. Mamy pełne ręce roboty i co najważniejsze, bardzo ją lubimy (i faktycznie kolejka owa była – dopisek redakcji). 

Promocja car detailing dla Czytelników Francuskie.pl

A my mamy dla Was niespodziankę – specjalny rabat dla Czytelników Francuskie.pl. Ale trzeba się pospieszyć!

Tylko przez najbliższe siedem dni, czyli do 18 lutego włącznie, możecie zadzwonić pod numer 503 024 875 lub napisać na adres [email protected] i umówić się na odświeżenie swojego samochodu w specjalnej cenie, tylko dla Czytelników Francuskie.pl. Czytelniczek zresztą również. Warunkiem uzyskania specjalnej ceny jest podanie hasła „Francuskie.pl”: 

Czekają na Was dwie propozycje: 

Pakiet Francuskie.pl I: odświeżenie wnętrze + jednoetapowa korekta lakieru  499,00zł zamiast 599,00zł

Pakiet Francuskie.pl II: kompleksowe czyszczenie wnętrza + wieloetapowa korekta lakieru 799,00zł zamiast 999,00zł

Musicie się pospieszyć z rezerwacją terminu – jest to możliwe tylko przez siedem dni od dzisiaj. Najlepiej więc napisać od razu. A dlaczego warto? Wystarczy zobaczyć jak zmieniła się nasza Xantia po car detailingu.

tekst: redakcja, zdjęcia Dawid Filipek 

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
2 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
Filippob78Loper Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Loper
Gość
Loper

Fajna sprawa, ja już drugie auta oddaję po zakupie na detailing, teraz jeszcze robiłem przed wakacjami polerowanie lakieru warszawa w firmie https://warszawa.ziebartpolska.pl/uslugi-auto-detailingu/polerowanie-i-renowacja-lakieru/ i różnica jest kolosalna, warta doinwestować autko

Filippob78
Gość
Filippob78

Ja chciałem Wam polecić sklep w którym zaopatruję się w kosmetyki samochodowe – https://mrcleaner.pl/ , mają bardzo szeroką gamę produktów, jeszcze się nie zawiodłem.