Carlos Tavares o Brexicie: „brak porozumienia będzie katastrofą”

4 401

Zbliżający się termin Brexitu wyznaczony na 31 października wzmaga niepokoje w branży motoryzacyjnej. Dyrektor generalny Grupy PSA, Carlos Tavares ostrzega przed brakiem porozumienia z Unią Europejską: to będzie „katastrofa”.

Grupa PSA jest drugim pod względem wielkości sprzedaży producentem samochodów w Europie. Do koncernu należą francuskie marki Peugeot, Citroen i DS Automobiles, a w 2017 roku francuska Grupa wykupiła także marki Opel i Vauxhall, które wcześniej należały do firmy General Motors. W Wielkiej Brytanii PSA posiada fabrykę zlokalizowaną w Ellesmere Port niedaleko Liverpoolu, gdzie produkowany jest model Astra oraz zakład w Luton w pobliżu Londynu, w którym montowany jest model Vivaro. Przyszłość zakładów Grupy w przypadku Brexitu jest niepewna. Szef koncernu PSA, Carlos Tavares wyraził swój niepokój związany z brakiem umowy pomiędzy UE i Wielką Brytanią.

„Johnson i Barnier, muszą znaleźć rozwiązanie i już. Nie ma innego wyjścia. Wszystko inne będzie katastrofą dla wszystkich, zarówno dla Wielkiej Brytanii, moich pracowników, jak i dla Europy kontynentalnej” – oświadczył Tavares w wywiadzie dla Standard & Poors Global Market Intelligence.

„Jeśli chodzi o środowisko, wszyscy przeżywamy dramatyczne zmiany w naszych firmach, ponieważ nie chcemy zepsuć życia naszych dzieci i wnuków. Brak porozumienia w sprawie Brexitu zniszczy życie następnej generacji ludzi w Wielkiej Brytanii, a to nie jest sprawiedliwe. Porozumienie jest więc koniecznością” – powiedział szef PSA.

Źródło: Forbes

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
2 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
4 Autorzy komentarzy
Piotr001texas910gusToJaKazik Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kazik
Gość
Kazik

Pytanie. Do kogo należy teraz Vauxhall (brytyjski opel)? Do PSA?

ToJa
Gość
ToJa

Oczywiście, że do PSA

Piotr001
Gość
Piotr001

Kazik jesteś w temacie grubo! Szacun za bycie na bieżąco…

texas910gus
Gość
texas910gus

Zawsze merytorycznie i na poziomie.