Cel: podwójne podium zespołu DS Techeetah w Bernie

0 99

Jedenasta runda sezonu 2018/2019 Wyścigowych Mistrzostw Świata Formuły E FIA ABB zostanie rozegrana na ulicach stolicy Szwajcarii 22 czerwca 2019 r. Do ostatniej europejskiej rundy w kalendarzu Formuły E zespół DS TECHEETAH przystępuje w roli lidera obydwu klasyfikacji – indywidualnej i zespołowej, jednocześnie prowadząc także w dodatkowej klasyfikacji voestalpine (wyścigów odbywających się na kontynencie europejskim).

Trasa uliczna wyścigu w Bernie, wytyczona w okolicy wybiegu dla niedźwiedzi Bärengraben, liczy 2750 m długości i składa się z 14 zakrętów. Start znajduje się przy ulicy Laubeggstrasse, następnie pętla prowadzi w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, wokół Rosengarten i Bärengraben, wzdłuż nabrzeża rzeki Aare i ulicami centrum miasta zaliczonego do światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO.

Jean-Éric Vergne: Czerwiec jest dla mnie jednym z najbardziej intensywnych miesięcy w tym roku – obok rundy Formuły E w Bernie startowałem także w 24-godzinnym wyścigu w Le Mans. Zrobiłem wszystko, co możliwe, by jak najlepiej przygotować się do występu w Szwajcarii. Niezwykle ważne będzie zdobycie w tym wyścigu maksymalnej liczby punktów – jeżeli mi się to uda, będę mógł przystąpić do finałowego weekendu tego sezonu w Nowym Jorku w dogodnej sytuacji i we względnym spokoju.

André Lotterer: Wyścig w Berlinie był dla mnie rozczarowaniem, ale zaliczam go już do przeszłości i idę dalej. Nieustannie mam nadzieję na swoje pierwsze w tym roku zwycięstwo w Formule E. To są jednak moje prywatne ambicje; przede wszystkim pamiętam o punktach dla zespołu, do klasyfikacji mistrzostw. W Bernie powinniśmy zrobić wszystko, co możliwe, by zdobyć jak najwięcej punktów i ustawić się w silnej pozycji przed wyjazdem na finały w Nowym Jorku. Tor w Bernie ma nową dla mnie cechę: aleja serwisowa jest oddzielona od garaży zespołów. Sama trasa wydaje się interesująca i mam wrażenie, że będzie mi odpowiadała.

Mark Preston, szef zespołu DS TECHEETAH: Dla nas będzie to dopiero drugi występ w Szwajcarii – kraju, który dopiero powoli wraca na motorsportową scenę. Od 1955 r. obowiązywał tu całkowity zakaz organizowania wszelkich wyścigów samochodowych. W ubiegłym roku startowaliśmy w Zurychu, w tym roku będzie to Berno. Trasa jest nowa, z pewną dość zaskakującą cechą – otóż aleja serwisowa nie jest w tym samym miejscu co garaże zespołów, podobnie jak widzieliśmy to kilka lat temu w Long Beach. Pierwszy wyścig na nowej trasie zawsze stanowi specyficzne wyzwanie i wiąże się z dodatkowymi niewiadomymi, co komplikuje sprawę. Z drugiej strony nie ma żadnego powodu, by nie mierzyć śmiało w dwa miejsca na podium. Dysponujemy bardzo konkurencyjnymi bolidami DS E-TENSE FE19, a obydwaj nasi kierowcy zaliczają się do najszybszych zawodników w całej stawce. Jeżeli dopisze nam szczęście i nie popełnimy błędów, powinniśmy rozegrać w Bernie bardzo dobry wyścig.

Xavier Mestelan Pinon, dyrektor DS Performance: Po naszym wyniku na podium w Berlinie wykorzystaliśmy dni testowe przysługujące nam na sezon 2019/2020, by zweryfikować skuteczność pewnych modyfikacji wprowadzonych na zakończenie tego sezonu. Na trzy wyścigi przed zakończeniem mistrzostw prowadzimy w obu klasyfikacjach, jest więc bardzo ważne, abyśmy na tej ostatniej prostej zapewnili naszym kierowcom jeszcze lepsze osiągi samochodów.

WYŚCIGOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA FORMUŁY E FIA ABB 2018/2019

KLASYFIKACJA KIEROWCÓW (PO 10. RUNDZIE):
1.JEAN-ÉRIC VERGNE, 102 PKT
2.LUCAS DI GRASSI, 96 PKT
3.ANDRÉ LOTTERER, 86 PKT
4.ANTÓNIO FÉLIX DA COSTA, 82 PKT
5.ROBIN FRIJNS, 81 PKT
6.MITCH EVANS, 69 PKT
KLASYFIKACJA ZESPOŁÓW (PO 10. RUNDZIE):
1.DS TECHEETAH FORMULA E TEAM, 188 PKT
2.AUDI SPORT ABT SCHAEFFLER, 163 PKT
3.ENVISION VIRGIN RACING, 137 PKT
4.NISSAN E.DAMS, 124 PKT
5.MAHINDRA RACING, 117 PKT
6.BMW I ANDRETTI MOTORSPORT, 106 PKT

 

 

źródło: DS Automobiles Polska

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o