Chile i rekordowa sprzedaż nowych aut. Peugeot 3008, Renault Symbol, Duster, Citroen Berlingo i Partner w czołówce

0 6

Przemysł motoryzacyjny notuje bardzo dobre wyniki prawie na całym świecie. Dzisiaj zajrzymy do mało znanego w Polsce Chile, w którym w tym roku sprzedano już ponad 200 tysięcy nowych samochodów. Wśród nich znajdują się także auta francuskie.

Peugeot 3008 w segmencie SUV

Dynamicznie rozwija się oczywiście segment SUV. Tutaj jednym z hitów sprzedaży jest nowy Peugeot 3008. Bardzo dobrze sprzedaje się też Renault Duster. Siostrzany dla Renault Nissan zdołał ulokować trzy modele w czołówce: są to Nissan Qashqai, Nissan Kicks oraz Nissan X-Trail. Świetnie sprzedają się też inne marki, w tym Toyota RAV4 czy Mazda CX-5.

Renault Symbol

Wśród małych samochodów dobrze radzi sobie Renault Symbol. Konkuruje z takimi samochodami jak Suzuki Swift, Toyota Yaris czy Mazda 3. Jest też konkurencja z Korei Południowej w postaci modeli Kia Rio oraz Hyundai Accent.

Najtańsza wersja Renault Symbol kosztuje aktualnie około 34 tysięcy złotych (w przeliczeniu z chilijskich pesos).

Peugeot Partnerem liderem aut dostawczych

Pierwsze miejsce na liście hitów wśród aut dostawczych zajmuje Peugeot Partner. Trzecie to Citroen Berlingo. Konkurują z nimi takie auta jak Fiat Fiorino i Kia Frontier. Bardzo dobrze sprzedaj się też Peugeot Boxer, który walczy z Mercedesem Sprinterem.

Chile

Republika Chile to państwo w Ameryce Południowej, ciągnące się długim pasem na zachodnim wybrzeżu kontynentu nad Oceanem Spokojnym. Stolicą Chile jest Santiago de Chile. Państwo graniczy z Peru, Boliwią i Argentyną.

źródło: ANAC, Flicker

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o