Chat with us, powered by LiveChat

Citroen 19_19 Concept – UFO świata motoryzacji. Model o zasięgu 800 km

6 112

Citroen 19_19 Concept to elektryczny model o zasięgu 800 km, który jest określany przez francuskiego producenta jako UFO świata motoryzacji. Pojazd powstał z okazji 100-lecia marki i nawiązuje do takich modeli jak: Petite Rosalie, CX, czy Ami 6. Debiut prototypu odbędzie się podczas targów ViVaTech 2019 w Paryżu.

Citroen 19_19 Concept jest drugim z zapowiadanym przez markę spod znaku szewronów modeli koncepcyjnych przygotowanych na rok 2019. Pierwszym był Ami One, czyli samochód stworzony do miejskiej dżungli, którym mogą podróżować nawet nastolatkowie bez prawa jazdy kat. B. Tym razem debiutuje kosmicznie wyglądający model, który swoją nazwą przypomina jak długo istnieje marka Citroen.

Inspiracją dla 19_19 był m.in. świat lotnictwa. Pojazd został wyposażony w przeszklony kokpit, który przypomina samolot. Citroenowi zależało także na zaprojektowaniu sylwetki o niezwykłej aerodynamice, co nie jest zresztą nowe w przypadku francuskiej marki. Można wspomnieć chociażby modele DS, XM i CX, które również mogły pochwalić się opływowymi kształtami, a w przypadku ostatniego z nich, nawet nazwa pochodzi od symbolu współczynnika aerodynamicznego.

W Citroenie 19_19 można znaleźć liczne nawiązania do bogatej historii Citroena. Prototyp posiada wklęsłą tylną szybę niczym w modelach Ami 6 i CX, a niebieski kolor Rosalie Blue wykorzystany w pojeździe koncepcyjnym, jest ukłonem w kierunku modelu Petite Rosalie. Na nadwoziu widać także dawne logo marki.

19_19 mierzy 4.655 mm długości, 2.240 mm szerokości i 1.600 mm wysokości. Rozstaw osi pojazdu wynosi 3.100 mm. Zgodnie z zapowiedzią producenta, model ma zapewnić wyjątkowy komfort jazdy. Wnętrze urządzono niczym domowy salon. Każdy fotel jest oddzielny i zapewnia inny poziom komfortu podczas jazdy. Citroen 19_19 porusza się na ogromnych 30-calowych kołach, które sprawiają wrażenie odseparowanych od reszty nadwozia.

Nowy koncept Citroena jest całkowicie elektryczny, napęd składa się z dwóch silników, które dysponują mocą 340 kW oraz maksymalnym momentem obrotowym 800 Nm. Napędzane są wszystkie koła, a zasięg wynosi 800 km. Aby rozpędzić pojazd od 0 do 100 km/h potrzeba pięciu sekund. Maksymalna prędkość wynosi 200 km/h. Citroen 19_19 czerpie energię z akumulatorów o pojemności 100 kWh. Aby odzyskać 600 km zasięgu wystarczy 20 min ładowanie. Koncept posiada innowacyjny system zawieszenia z progresywnymi poduszkami hydraulicznymi i inteligentnym system aktywnego sterowania, który daje pasażerom poczucie podróży na latającym dywanie. Jak Wam się podoba nowe dzieło Citroena?

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
3 Wątki komentarzy
3 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
6 Autorzy komentarzy
Tommo66GrzegorzKolegaKolegaKolega Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dawid
Gość
Dawid

Same koncepty….

Kolega
Gość
Kolega

A C4, C5 i C6 jak nie było tak nie ma. Za to Peugeot i Opel mają pełną gamę. Żenada istna co się stało z tym Citroenem.

Kolega
Gość
Kolega

Jakby nie można było zrobić C5 na bazie 508 a C6 na bazie obecnej Isigni.

Kolega
Gość
Kolega

Zapomniałbym o C4, tutaj wybór również duży: Astra, 308.

Grzegorz
Gość
Grzegorz

I takie auto, z miejsca bym kupił!

Tommo66
Gość
Tommo66

Nareszcie coś kompletnie innego. Z tego zawsze Citroen słynął – wyznaczał nowe trendy designu. Wiadomo, że koncept nie trafia do produkcji, ale nie po to powstaje. Do modelu produkcyjnego brane są jednak liczne jego elementy. Koncept wystawia się na targach i bada opinie oglądających, żeby nie strzelić kulą w płot jak to bywało nieraz ze zbyt futurystycznym wyglądem nadwozia. Klienci w swojej masie są jednak dość tradycyjni, stąd pewnie wysoka sprzedać takiego na przykład Golfa, kolejne modele nazywane nowymi, są niemal takie same jak poprzednie. Jak widzę Golfa na ulicy za nic w świecie nie powiem czy to wersja VII,… Czytaj więcej »