Chat with us, powered by LiveChat

Citroen 2CV 007 Edition z napędem elektrycznym

0 187

Elektryczne samochody zyskują coraz większą popularność, ale alternatywny napęd nie jest zarezerwowany wyłącznie dla pojazdów nowych. Stowarzyszenie AIRe oferuje konwersję pojazdów spalinowych w elektryki. Przykładem jest Citroen 2CV 007 Edition.

Podczas Międzynarodowego Spotkania Zrównoważonej Mobilności w Saint-Tropez, które potrwa do 24 września można podziwiać elektryczną wersję modelu 2CV. Do konwersji wykorzystano specjalną edycję pojazdu, która nawiązuje do samochodu, którym jeździł James Bond w filmie „Tylko dla Twoich oczu”. W rolę słynnego agenta 007 wcielił się Roger Moore. Citroen 2CV 007 Edition podobnie, jak filmowy pojazd został wykończona żółtą barwą nadwozia, a na nadwoziu widoczne są oznaczenia 007 oraz dziury po kulach. Citroen 2CV E007 należy do francuskiego klubu sympatyków modelu 2CV i Mehari.

https://twitter.com/2CV_MEHARI_CLUB/status/1174964423682744321

Podczas spotkania w Saint Tropez model 2CV promuje stowarzyszenie AIRe, które zamierza przyczynić się do rozwoju elektromobilności we Francji poprzez konwersje samochodów z silnikiem benzynowym i dieslem na napęd elektryczny. Rozwiązanie oferowane przez AIRe pozwala Francuzom przejść na mobilność elektryczną bez konieczności zakupu nowego pojazdu. Oprócz modelu 2CV modyfikacja jest oferowana także dla innych modeli samochodów, ciężarówek i motocykli.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o