Chat with us, powered by LiveChat

Citroen 2CV nagrodzony przez czytelników magazynu Auto Bild Klassik

1 124

Citroen 2CV otrzymał nagrodę Klasyka Roku 2019. Legendarna kaczka została wybrana w ramach głosowania przez czytelników niemieckiego magazynu Auto Bild Klassik.

Auto Bild Klassik, czyli magazyn specjalizujący się w samochodach zabytkowych już po raz dziewiąty zorganizował plebiscyt „Goldenen Klassiker“, w którym czytelnicy wybierają najbardziej znaczące dla historii motoryzacji samochody zabytkowe. W tym roku wyróżnienie w kategorii pojazdów małych i kompaktowych zdobył Citroen 2CV.

W tegorocznym plebiscycie wzięło udział 100 samochodów, które rywalizowały w kategoriach: Klasyk Roku, Klasyk Przyszłości, Innowacja Roku, Odkrycie Roku, Renowacja Roku i Osobistość Roku.

Czym słynna kaczka przekonała czytelników? Przede wszystkim oryginalnym charakterem i bogatą historią. Podczas światowej premiery na Salonie Samochodowym w Paryżu w 1948 roku model zaskoczył świat, między innymi, swoim wyjątkowym designem, wszechstronnością oraz inteligentnymi technologiami. 2CV był także zadziwiająco ekonomiczny. Kaczka szybko podbiła rynek samochodowy i stała się symbolem wolności.

Wręczenie nagród plebiscytu odbyło się w Muzeum Porsche w Stuttgarcie. „Citroen świętuje swoje setne urodziny, dlatego jesteśmy szczególnie zadowoleni, że otrzymaliśmy tę nagrodę w jubileuszowym 2019 roku” – powiedział Grégory Fiorio, dyrektor marketingu Citroena w Niemczech. – „Nawet 70 lat po wprowadzeniu modelu na rynek fascynacja Citroenem 2CV pozostaje niezmienna. Jak żaden inny pojazd, 2CV wciąż jest oznaką wolności, francuskiego uroku, nonkonformizmu i przygody. Głosy czytelników potwierdził tylko fakt, że „kaczka” już dawno stała się przedmiotem kultu”.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
miłosz Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
miłosz
Gość
miłosz

niestety Citroen potrafi żyć historią. nie mają nic fajnego do pokazania poza c5 aircrossem