Citroen C1, Peugeot 108 i Volkswagen UP znikną z rynku?

1 179

Klienci chcą większych, bardziej funkcjonalnych samochodów a sprzedaż tych najmniejszych idzie w dół, wynika z informacji, które docierają do nas z rynku. Jednocześnie spełnienie coraz bardziej restrykcyjnych wymagań w zakresie norm jest w małych silnikach wyjątkowo kosztowne. A wobec tego producenci rozważają zakończenie produkcji niektórych modeli. W najnowszym raporcie Automotive News Europe, grupa PSA i Volkswagen wyrażają obawy co do przyszłości takich modeli jak Citroen C1, Peugeot 108 czy Volkswagen Up.

Grupa PSA zakończy w 2021 roku zakończy najprawdopodobniej wspólny projekt z Toyotą. Wtedy takie modele jak C1 czy 108 znikną z oferty. Co prawda na rynku krążą pogłoski o zupełnie nowym modelu, ale miałby on najprawdopodobniej napęd elektryczny. „Zdolność każdego producenta do osiągnięcia zysku w tym segmencie jest pod stałą presją ze względu na całą technologię – w tym ekologiczną – którą musimy dodać” – powiedział w dziennikarzom Maxime Picat, dyrektor operacyjny PSA w Europie.

Z kolei Renault wycofuje z niektórych krajów model Twingo – i najprawdopodobniej jego produkcja również zostanie zakończona w najbliższych latach. Najmniejszym autem z koncernu stanie się wtedy Clio.

Z kolei dyrektor generalny koncernu Volkswagen Herbert Diess narzeka na rygorystyczne normy emisji spalin i szacuje, że cena małych samochodów może wobec tego wzrosnąć nawet o 3.000 euro. A to ekonomiczny absurd.

W Polsce po zmianie systemu ten segment nigdy nie był zbyt duży – rolę samochodu rodzinnego najpierw pełniły samochody klasy B a teraz przejmuje ją segment C.

 

 

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
twingo Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
twingo
Gość
twingo

A skośnooka Toyota Aygo jest produkowana i sprzedaje się przynajmniej jak dotąd (czyli w 2018 r.) całkiem dobrze. Ciekawe czy Japończycy też wycofają się z promowania samochodu w segmencie A idąc za przykładem europejskich producentów?