Chat with us, powered by LiveChat

Citroën C3 w finale konkursu Autobest 2017

0 13

Dobre wiadomości dla miłośników szewronów. Finał prestiżowego europejskiego konkursu Autobest 2017 już wkrótce a na liście samochodów nominowanych do nagrody znalazł się tak oczekiwany przez nas nowy Citroën C3. Samochód, który trafi do polskich salonów na początku listopada, wyróżnia się pozytywnie na tle konkurencji.

Citroën został doceniony za piękny projekt nadwozia, komfortowe bardzo nowoczesne wyposażenie oraz oszczędne i przyjazne środowisku silniki. Wśród zalet C3 wymieniane są również ogromne możliwości personalizacji, zintegrowana kamera oraz panele airbump, chroniące auto podczas parkingowych przygód. Łącznie wygląd może mieć aż 36 różnych wariantów kolorystycznych.

Citroën C3 dostępny będzie w trzech poziomach wyposażenia. To odpowiednio Live, Feel i Shine. Najtańsza wersja tego sympatycznego samochodu, kosztująca 39.900 złotych, posiada elektryczne przednie szyby, poduszki powietrzne z przodu i z boku oraz asystenta pasa ruchu i dzieloną tylną kanapę. Wersja Feel, dostępna 44.900 złotych dodaje nam klimatyzację, elektrycznie sterowane lusterka, kierownicę ze sterowaniem radiem, bluetooth oraz światła dzienne LED. Natomiast za 53.900 złotych można otrzymać doskonale wyposażoną wersje Shine. Tam na pokładzie znajdzie się między innymi klimatyzacja automatyczna, dwukolorowe nadwozie oraz pełny system multimedialny.

Jedną z nowości jest kamera Connected Cam, która została zintegrowana z samochodem. Rejestruje ona to, co dzieje się na ulicy, umożliwia również robienie zdjęć i przesyłanie ich bezpośrednio do mediów społecznościowych. Jakość obrazu jest z urządzenia jest dość wysoka. Dodatkowo w razie wypadku następuje automatyczny zapis tego, co działo się bezpośrednio przed i tuż po zdarzeniu – łącznie zapisywanych jest 90 sekund nagrania.

Citroën C3 może zostać wyposażony w jeden z trzech silników benzynowych 1.2, odpowiednio o mocy 68, 82 lub 110 KM, przy czym ten ostatni ma turbosprężarkę. Dla miłośników diesli przewidziano znany i ceniony motor 1.6 HDi o mocy 75 KM lub 100 KM.

Autobest Europe to konkurs, którego celem jest wskazanie samochodów mających najlepszy stosunek jakości i możliwości do swojej ceny. Jurorzy z 31 krajów oceniają między innymi wygląd, walory użytkowe, dostępność serwisu czy zastosowane technologie. Wyniki poznamy już wkrótce.

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o