Citroen C5 Aircross przewyższył oczekiwania – wzrost produkcji modelu

0 101

Citroen C5 Aircross cieszy się dużym zainteresowaniem europejskich klientów. Francuska marka zdecydowała się nawet na zwiększenie produkcji modelu w fabryce w Rennes we Francji.

Citroen na rynku francuskim może pochwalić się 29% wzrostem, co jest efektem popularności modeli C3 Aircross i C5 Aircross. Marka jeszcze przed wprowadzeniem kompaktowego SUV-a na linie montażowe zapowiadała, że pojazd okaże się sukcesem. Wygląda na to, że samochód spełnił, a nawet przewyższył oczekiwania firmy. C5 Aircross cieszy się dużym zainteresowaniem zwłaszcza na swoim rodzimym rynku. Od stycznia zarejestrowano prawie 10.000 egzemplarzy modelu. Wprawdzie do siostrzanego Peugeot 3008, którego sprzedaż wyniosła 25.000 egzemplarzy, SUV spod znaku szewronów ma jeszcze kawałek drogi, ale model już wyprzedza w rankingu Renault Kadjar. W kwietniu Citroen C5 Aircross znalazł się w top 10 z wynikiem 3610 sztuk. Model trafił do sprzedaży na początku roku 2019 i dostawy dopiero się nabierają tempa.

Ze względu na zainteresowanie francuskim SUV-em, Citroen planuje zwiększenie produkcji w fabryce w Rennes, z której wyjeżdża także Peugeot 5008. Francuska marka początkowo planowała produkcję C5 Aircrossa na poziomie 110.000 egzemplarzy rocznie. Aby jednak sprostać zapotrzebowaniu klientów ustalono nowy cel – 135.000 sztuk.

Citroen C5 Aircross wpadł klientom w oko, ale popularność modelu przyniosła pewne ofiary. Producent zrezygnował z montażu modelu C4 Spacetourer. W produkcji pozostanie jeszcze większa wersja Grand C4 Spacetourer.

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o