Citroen coraz chętniej wybieraną marką przez klientów w Europie

7 24

Citroen może pochwalić się znakomitym wynikiem sprzedaży w pierwszym kwartale 2019 roku. Francuska marka zanotowała największy wzrost na rynku europejskim spośród 12 czołowych producentów samochodów.

Europejski rynek motoryzacyjny zanotował w pierwszym kwartale roku 2019 spadek o 2,3% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Mimo to, Citroen zwiększył sprzedaż w segmencie samochodów osobowych i dostawczych aż o 3,2%. Jest to największy wzrost na rynku wśród czołowych producentów. Citroen jest też jedyną marką w pierwszej 12-tce w Europie, która zwiększyła sprzedaż w segmencie samochodów osobowych (+5,8%).

W pierwszych trzech miesiącach francuska marka sprzedała 229.000 egzemplarzy samochodów osobowych i dostawczych i obecnie posiada 4,9% udziału w rynku europejskim. Wygląda na to, że ofensywa w segmencie crossover i SUV, czyli modeli C5 Aircross oraz C3 Aircross przyniosła oczekiwany skutek.

W wielu krajach europejskich Citroen może pochwalić się dwucyfrowym wzrostem sprzedaży. Na swoim rodzimym i najważniejszym rynku, czyli we Francji, liczba rejestracji poprawiła się o 10,3%, w Wielkiej Brytanii wzrosła o 16,8%, a w Danii o 26,8%. W pierwszych trzech miesiącach roku 2019, więcej Citroenów wykupili także klienci w Portugalii. Wynik jest lepszy od ubiegłorocznego o 15,4%.

We Francji Citroen zwiększył swój udział w rynku do 11,8%, w Hiszpanii, która jest trzecim rynkiem dla Citroena, producent zdobył 7,4% rynku. We Włoszech udział wyniósł 5,3%. Włochy są drugim największym rynkiem europejskim dla producenta spod znaku szewronów.

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
4 Wątki komentarzy
3 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
4 Autorzy komentarzy
ZenonSebaRrrrŁukasz Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Łukasz
Gość
Łukasz

I brawo tylko niech w Polsce popracuja nad serwisem bo to jest jakaś porażka

Rrrr
Gość
Rrrr

Mam Citroena C5 X7 z silnikiem 2.0 hdi i jestem nim zachwycony. Zauważyłem też, że w tym roku w moim mieście sporo osób zdecydowało się na zakup aut tej marki. O dziwo królowie wsi VW i Audi już nie są tak chętnie kupowane.

Seba
Gość
Seba

Kiedyś tak było. Aktualnie nie ma żadnego wyboru. Ani nowego c4 i c5 tylko jakieś kobiece zabawki

Seba
Gość
Seba

Aktualnie brak pełnej gamy daleko tej marce do puga czy renault. To teraz w PSA taka dacia

Seba
Gość
Seba

Jeden model volkswagena sprzedaje się lepiej niż cały citroen

Zenon
Gość
Zenon

O Skodzie już nie wspomnę. PSA dogoni że sprzedażą VW za 15 lat ?

Seba
Gość
Seba

Nawet w takiej Szkodzie jest w czym wybierać silniki też mocniejsze ?