Citroen DS 21 z 1972 roku na sprzedaż za 87.900 zł

0 38

Od jednego z naszych czytelników dostaliśmy informację o prawdziwej perełce dostępnej na sprzedaż na jednym z portali aukcyjnych. Chodzi o Citroena DS 21 z przebiegiem zaledwie 10.000 km. Samochód został wystawiony przez firmę Classic Motors.

Citroen po raz pierwszy zaprezentował swoją boginię w 1955 roku. Model zachwycał nie tylko oryginalnym wyglądem, ale także sporym zasobem nowoczesnej technologii, w tym hydropneumatycznym zawieszeniem, które przeszło do historii jako synonim komfortu. Obecnie DS jest przepięknym i wyjątkowym klasykiem. Nie inaczej jest w przypadku egzemplarza wystawionego na sprzedaż przez rodzinną firmę Classic Motors. Przedsiębiorstwo oferuje części do samochodów klasycznych i zajmuje się renowacją pojazdów.

Citroen DS 21, który trafił na portal aukcyjny został wykończony w zielonej barwie nadwozia i pochodzi z roku 1972. Na zdjęciach prezentuje się przepięknie i według opisu, taki jest też w rzeczywistości. Jak głosi oferta, model trafił do Polski przed dwoma laty za pośrednictwem zaprzyjaźnionego dyplomaty i właśnie dzięki temu pojazd posiada niebieskie tablice rejestracyjne. Stan Citroena został określony jako dobry zarówno pod względem wizualnym, jak i mechanicznym. Wymaga jedynie drobnej kosmetyki. Silnik pracuje równo, a zawieszenie i hamulce są sprawne i działają bez żadnych zastrzeżeń. Skrzynia biegów nie wykazuje zużycia, z kolei hydraulika pracuje bez większego wysiłku i wycieków. W znakomitym stanie utrzymane zostało również wnętrze wykończone grubą, brązową skórą.

46-latek został wyposażony w zasilaną gaźnikiem jednostkę o mocy 99 KM. Na liczniku widnieje przebieg zaledwie 10.000 km. Aby znaleźć się w posiadaniu DS-a, trzeba dysponować kwotą 87.900 zł. Firma Classic Motors zachęca do osobistych oględzin pojazdu. Tutaj znajdziecie link do aukcji.

Źródło: allegro.pl, classicmotors.pl

 

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o