Citroen, DS, Opel i Peugeot dostaną nowy napęd elektryczny z fabryki w Tremery. Rusza produkcja masowa

0 2 279

Grupa PSA (Peugeot, Citroën, DS, Opel, Vauxhall) oficjalnie uruchomiła produkcję zespołów napędów samochodów elektrycznych w fabrcey w Trémery. Masowa produkcja umożliwi wprowadzenie kolejnych modeli elektrycznych do oferty. 

Elektryczne jednostki napędowe z Trémery znajdą zastosowanie zastosowane w nowej generacji samochodów w pełni elektrycznych, w tym w Peugeocie e-208 i e-2008, DS 3 Crossback E-Tense oraz Oplu Corsie. Wszystkie wymienione powyżej modele są oparte na platformie eCMP i wyposażone w taki sam silnik elektryczny o mocy 136 KM i 260 Nm z jednofazowym systemem ładowania 7,4 kW lub trójfazowym pokładowym systemem ładowania 11 kW.

Zdolność produkcyjna zakładów wyniesie 120.000 sztuk w roku 2020 i 180.000 w roku 2021. Docelowo produkcja ma osiągnąć blisko milion sztuk rocznie.

Przejście na produkcję samochodów elektrycznych to bardzo duże wyzwanie dla producenta. Jednostki elektryczne są dużo łatwiejsze w wytwarzaniu i wymagają mniejszej ilości pracowników oraz zasobów. Masowa produkcja umożliwia też znaczące obniżenie kosztów. Jednocześnie samochody elektryczne są prawie bezobsługowe – w przyszłości zmieni się zupełnie model przychodowy serwisów oraz stacji kontroli pojazdów.

źródło: Inside EVs

 

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o