Citroen, DS i Peugeot: jakich komponentów używają elektryczne samochody PSA?

0 1 053

Citroen, DS i Peugeot nie są producentami wszystkich podzespołów, z których zbudowane są samochody elektryczne tych marek. Kluczowe elementy dostarczają firmy zewnętrzne. Kto jest więc dostawcą silnika elektrycznego i akumulatorów? 

polecamy

naklejki 3D "Francuz płakał jak sprzedawał"

seria limitowana - kto pierwszy ten lepszy. Tylko na Allegro.

Silnik elektryczny – Continental Automotive

Silniki elektryczne są dostarczany przez Continental Automotive. Mają moc 136 KM i 260 Nm maksymalnego momentu obrotowego, dostępnego w całym zakresie obrotów.

Co ciekawe, silniki te będą wykorzystywane do roku 2022. Wtedy PSA planuje rozpoczęcie produkcji własnych elektrycznych jednostek napędowych. Będą dostępne w różnych wariantach mocy i mają wykorzystywać najnowsze osiągnięcia związane z oszczędnością energii oraz wydajnością.

Akumulatory do samochodów elektrycznych PSA – CATL

Pakiety akumulatorów o pojemności 50 kWh, dostarczane są przez firmę Contemporary Amperex Technology Co. Limited, w skrócie CATL. To chiński producent i firma technologiczna, założona w 2011 roku, specjalizująca się w produkcji akumulatorów litowo-jonowych do pojazdów elektrycznych oraz także systemów zarządzania energią. Siedziba CATL znajduje się w mieście Ningde w Chinach, niedaleko Tajwanu.

Firma współpracuje również z takimi markami jak BMW, Honda czy Hyundai.

Akumulatory mogą być naładowane do 80% w ciągu 30 minut przy użyciu ładowarki 100 kW, do 100% w ciągu 5 godzin przy użyciu trzyfazowej ładowarki 11 kW oraz w ciągu 7 godzin przy użyciu jednofazowej ładowarki 7,4 kW.

Aktualnie pakiet akumulatorów 50 kWh w samochodach PSA waży około 350 kilogramów. W przyszłości, dzięki nowym generacjom akumulatorów, waga ta ma ulec zmniejszeniu, co pozytywnie wpłynie na zasięg samochodów.

 

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o