Citroen DS21 Decapotable – piękny, rzadki kabriolet na sprzedaż

2 3 080

Citroen DS21 Decapotable, czyli piękna i jednocześnie bardzo rzadka wersja DS bez zadaszenia zostanie wystawiona na sprzedaż. W całej historii powstały jedynie 483 egzemplarze tego modelu.

Citroen nie zajmował się produkcją DS w wersji kabriolet. Model był dziełem firmy Chapron. Na początku polegało to na tym, że francuski producent nadwozi kupował od Citroena pojazdy, by dokonać modyfikacji. Później stał się oficjalnym dostawcą kabrioletów spod znaku szewronów. Pierwszy egzemplarz zadebiutował w 1958 roku. Klienci mieli do wyboru 15 lakierów nadwozia, 13 odcieni skórzanej tapicerki oraz trzy kolory dywaników.

polecamy

naklejki 3D "Francuz płakał jak sprzedawał"

seria limitowana - kto pierwszy ten lepszy. Tylko na Allegro.

W całej historii DS powstało łącznie 1365 egzemplarzy kabrioletów w tym 483 sztuki modelu DS21, który aktualnie jest oferowany na sprzedaż. 2 maja w Elkhard, w stanie Indiana, w USA pojazd trafi na licytację domu aukcyjnego RM Sotheby’s. Samochód jest oferowany jako część kolekcji składającej się z 230 samochodów, 30 motocykli, a także ciężarówek, przyczep oraz licznych pamiątek.

Pojazd wykończono w oryginalnym kolorze Vert Foret. Do obicia wnętrza posłużyła czarna tapicerka ze skóry. Citroen DS 21 Decapotable został sprzedany jako nowy klientowi we Francji i pozostawał w jego rękach do roku 1990. Następnie model należał do kolekcjonera ze Szwajcarii, w roku 2008 trafił do Holandii a obecnie ponownie szuka nowego właściciela. DS ma sporą wartość. Pod koniec ubiegłego roku podobny egzemplarz sprzedano za równowartość pół miliona zł.

Źródło: RM Sotheby’s

Galeria

Może ci się spodobać również
avatar
2 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
Sławekmx5 Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mx5
Gość
mx5

Mam takiego. Na półce, w skali ;)

Sławek
Gość
Sławek

Miałem takiego kiedyś DS21 Pallas. Biały. Nie cabriolet ale był super.