Citroen Golden Scarab – replika pojazdu, który jako pierwszy przejechał Saharę

0 29

Citroen Golden Scarab jest pierwszym pojazdem, który przejechał Saharę, a dokonał tego w roku 1922. Grupa studentów przy współpracy z francuskim producentem zbudowała model na nowo. „To projekt, który doceniłby Andre Citroen” – powiedziała Linda Jackson.

Odbudowa modelu Citroen Golden Scarab (Scarabée d’Or) rozpoczęła się w czerwcu 2016 roku. Projekt połączył siły 160 uczniów oraz 40 nauczycieli. Wszystkie osoby biorące udział w wykonaniu repliki, zaangażowały się w pracę z ogromną pasją. Odbudowany Citroen Golden Scarab został oficjalnie odsłonięty 13 maja w Muzeum Sztuki i Rzemiosła w Paryżu, w obecności partnerów projektu.

W tym roku model pojawi się także podczas obchodów 100-lecia Citroena obok oryginalnego egzemplarza. Będzie to znakomita okazja do poznania historii półgąsienicowego Złotego Skarabeusza, ekspedycji, która w 1922 roku przemierzyła Saharę oraz zespołu utworzonego przez André Citroëna składającego się z 10 osób oraz psa, Flossie, który zainspirował rysownika Hergé do stworzenia postaci Milou.

„W roku stulecia Citroena, odbudowa Złotego Skarabeusza nabiera zupełnie nowego wymiaru. Jet to projekt, który doceniłby André Citroën. Jesteśmy dumni z tego, że wzięliśmy udział w tej nowej przygodzie, projekcie edukacyjnym, dzięki któremu mamy prawdziwą replikę oryginalnego półgąsienicówego pojazdu. Sto lat dzieli architektów tych dwóch modeli, ale ta sama pasja je napędza!” – powiedziała Linda Jackson, szefowa Citroena.

Citroen Golden Scarab zostanie zaprezentowany w Paryżu, w połowie czerwca z okazji urodzin marki. Pojawi się także na paradzie 18 lipca, która wystartuje z Place de la Concorde w Paryżu i będzie uczestniczył w Rajdzie 100-lecia marki, który odbędzie się w dniach od 19 do 21 lipca.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o