Citroen i Total – 50 lat partnerstwa

0 5

Citroen i Total świętują 50-lecie partnerstwa. Wspólna droga obu firm jest oparta na innowacjach oraz pasji do rywalizacji i sportów motorowych.

Współpraca koncernu Citroen oraz producenta olejów silnikowych Total rozpoczęła się w 1968 roku. Przez dziesięciolecia polegała na opracowywaniu smarów dla jednostek napędowych samochodów koncernu spod znaku szewronów. W ramach współpracy obie firmy zobowiązały się do ograniczenia wpływu na środowisko a w szczególności do redukcji emisji CO2. Zespoły badawcze Citroena i Total cały czas wspólnymi siłami pracują nad rozwiązaniami, które dążą do realizacji tego celu. Najnowszym efektem prac rozwojowych jest syntetyczny olej QUARTZ INEO FIRST 0W-20, który pozwala na ograniczenie zużycia paliwa o 4 proc.

Citroen i Total – współpraca przez pasję

Partnerstwo Citroena i Total to także pasja do motorsportu i rywalizacji przez drobiazgowe analizy oleju, testy na torze wyścigowym oraz starty w wysokiej rangi imprezach sportowych. Aby uzyskać jak najlepszą wydajność nie tylko dla wyścigowych, ale także dla masowo produkowanych modeli Citroena, firma Total miała możliwość eksperymentowania ze smarami w warunkach ekstremalnych, czyli podczas rywalizacji.

Pasmo sukcesów

Partnerstwo pokazało swoją siłę już w roku 1969 podczas Rajdu Maroka, kiedy Citroen odniósł zwycięstwo dzięki modelowi DS 21. Na tym pasmo sukcesów się nie zakończyło. Citroen może pochwalić się 36 tytułami w tym pięcioma w kategorii konstruktorów FIA World Touring Car Cup. W latach 2003-2012 Citroen zdobył osiem tytułów w kategorii konstruktorów oraz dziewięć tytułów kierowców w Rajdowych Mistrzostwach Świata (WRC).

W 2014 roku Citroen i Total zdecydowali się na start w mistrzostwach WTCC zdobywając trzy tytuły konstruktorów, trzy kierowców oraz uzyskując 50 zwycięstw. W 2017 roku obie marki wystartowały w WRC z modelem C3 WRC, który dwukrotnie zdobył podium w Meksyku i Katalonii.

„Wspólnie przygotowujemy się, aby sprostać wyzwaniom przyszłości związanym z ochroną środowiska, technologią i sportem motorowym. Droga, którą już razem przeszliśmy, pozwoliła nam podzielić się naszym oddaniem doskonałością i innowacjom ukierunkowaną na klienta. Podczas tych produktywnych lat, firmy Total i Citroen zawsze były w stanie opracować zrównoważone rozwiązania” – powiedział Mathieu Soulas.
„Po 50 latach wspólnej pracy możemy być dumni z naszych zaangażowanych zespołów i ich ogromnego wkładu w tę wspaniałą historię sukcesu” – skomentowała historię współpracy, dyrektor generalna Citroena Linda Jackson.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o