Citroen Indecision niczym wehikuł z innej planety. Hydropneumatyczne zawieszenie i kanapa w kształcie serca

0 2 191

Z fabryki wyjechał jako Citroen CX Pallas, ale w roku 1984 został zmodyfikowany przez Andy’ego Saundersa, specjalistę od oryginalnych nadwozi samochodowych. Inspiracją dla kosmicznego wehikułu była stylistyka prototypów z lat 70. i 80. Model został sprzedany na aukcji internetowej.

Jakie modyfikacje wprowadził Andy Saunders? Oryginalny Citroen CX Pallas z 1976 roku stracił zadaszenie. W jego miejsce zainstalowano solidną ramę, która pełni rolę szkieletu dla skrzydeł. Zmodyfikowana została również przednia część pojazdu, aby model nie przypominał żadnego istniejącego Citroena, a przynajmniej istniejącego na naszej planecie ;-) Nadwozie modelu Indecision początkowo zostało wykończone w barwie białej, ale później zmieniono kolorystykę na surowe srebro.

Futurystyczny wygląd idzie w parze z komfortem jazdy „latającego dywanu”, jaki zapewnia zawieszenie hydropneumatyczne, do tego dochodzi także luksusowe wnętrze. Citroen Indecision został wykończony czerwoną skórzaną tapicerką z białymi elementami. Z przodu samochód posiada fotele obrotowe, a w tylnej części kanapę w kształcie serca.

Citroen Indecision przez wiele lat znajdował się w prywatnej kolekcji w okolicach Londynu, gdzie uległ zniszczeniu podczas powodzi. Samochód został odnowiony przez Andy’ego Saundersa w 2004 roku a następnie powędrował do innego kolekcjonera. Ostatnio znów zmienił właściciela podczas aukcji internetowej Handh. Nie podano wprawdzie informacji o ostatecznej cenie, jaką zapłacono za Indecision, ale wartość modelu była szacowana na nawet 20.000 funtów, czyli ok. 100.000 zł.

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o