Citroen – jakie nowości zobaczymy na targach w Szanghaju?

0 87

W przyszłym tygodniu rozpoczyna się salon samochodowy w Szanghaju, gdzie Citroen zaprezentuje sporą gamę swoich modeli. Będzie można zobaczyć m.in. pojazdy seryjne takie jak C3-XR, odświeżony model C4L, a także wizję przyszłości transportu w mieście, czyli koncepcyjny Citroen Ami One.

Citroen jest obecny na rynku chińskim od 27 lat. Chiny są dla producenta spod znaku szewronów drugim rynkiem na świecie zaraz za Francją. W ubiegłym roku Citroen sprzedał w Państwie Środka ponad 113.000 egzemplarzy swoich samochodów i podobnie jak w Europie, polega na ofensywie SUV-ów. W ciągu dwóch lat do oferty marki trafiły trzy modele: Citroen C4 Aircross, C5 Aircross oraz C3-XR.

Targi motoryzacyjne Shanghai Motorshow 2019 będą kolejną okazją do świętowania setnych urodzin Citroena, dlatego francuska marka zaprezentuje kilka ciekawych modeli. Jednym z nich będzie koncepcyjny Ami One o napędzie elektrycznym, który prezentuje przyszłość mobilności w mieście. Niewielki pojazd pomieści 2 osoby, a za kierownicą mogą zasiąść nawet nastolatkowe, którzy nie posiadają prawa jazdy kat. B. Ami One Concept doskonale sprawdzi się w zatłoczonym środowisku dużych miast i może być sposobem na rozwiązanie problemu wielu chińskich aglomeracji.

Ponadto nowa odsłona C3-XR zastąpi dotychczasową wersję modelu produkowaną w fabryce w Wuhan w Chinach. Pojazd trafił do salonów pod koniec 2014 roku. Citroen ulepszył wygląd zewnętrzny pojazdu, C3-XR otrzymał więcej możliwości personalizacji, dzięki różnym wersjom kolorystycznym elementów nadwozia. Crossover został wyposażony w system multimedialny HSAE z 9-calowym wyświetlaczem dotykowym. Do tej pory Citroen sprzedał prawie 180.000 egzemplarzy modelu C3-XR w Chinach.

Francuska marka zaprezentuje model C4 L, który został odświeżony na rok 2019. Na stoisku będzie można zobaczyć także Citroeny C5, C6, a także pojazdy w specjalnej edycji nawiązującej do historii marki o nazwie Origins.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o