Citroen Jumper i Peugeot Boxer w wersji elektrycznej

0 47

Na targach motoryzacyjnych w Birmingham w Wielkiej Brytanii zadebiutowały dwa modele dostawcze o napędzie elektrycznym: Citroen Jumper Electric oraz Peugeot Boxer Electric. Maksymalny zasięg pojazdów wynosi 270 km na jednym ładowaniu.

Grupa PSA zobowiązała się do elektryfikacji swojej gamy modelowej i dotyczy to nie tylko samochodów osobowych, takich jak Peugeot e-208, ale również dostawczych. W związku z tym, do oferty dołączą wkrótce dwa nowe modele: Citroen Jumper Electric oraz Peugeot Boxer Electric. Pojazdy zostały zaprezentowane podczas targów Birmingham Commercial Vehicle Show.

Peugeot Boxer Electric i Citroën Jumper Electric będą oferowane w dwóch wariantach autonomii. Dla pojazdów o długości L1 i L2 zasięg wynosi 225 km, natomiast dla L3 i L4 wynosi 270 km.  Producent podaje dane dla starego cyklu NEDC, tak więc realny dystans będzie wynosił ok. 200 km.

Za produkcję modeli będzie odpowiedzialna fabryka w Val di Sangro we Włoszech. Pojazdy zostaną zelektryfikowane i homologowane przez firmę BD AUTO.

Peugeot Expert i Traveller, Citroën Jumpy SpaceTourer, Vauxhall Vivaro i Vivaro Life w wersji elektrycznej trafią na rynek w 2020 roku. Grupa PSA ma w planach także nową generację elektrycznych modeli Partner i Berlingo, które pojawią się w sprzedaży w roku 2021.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o