Citroen kończy z WRC, jeśli nie będą wprowadzone zmiany

2 27

Citroen od lat odnosi wielkie sukcesy w zawodach WRC. Jednak nie zmienia to faktu, że marka rozważa zakończenie uczestnictwa, jeśli technologia hybrydowa lub w 100% elektryczna nie zostanie dopuszczona do wyścigów. Citroen chce promować samochody hybrydowe i elektryczne zgodnie z wymogami przepisów i potrzebami klientów.

Sukcesy Ogiera

Obaj obecni kierowcy Citroena, czyli Sebastien Ogier i Esapekka Lappi, mają kontrakty tylko do przyszłego roku. Ogier wygrał Rajd Meksyku w ostatni weekend, wygrał też Rajd Monte Carlo otwierający sezon WRC. Aktualnie zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji WRC.

Wyścigi bez dźwięku silnika?

Wielu fanów WRC nie wyobraża sobie wyścigów bez ryku silnika i emocji temu towarzyszących. Wygląda jednak na to, że Citroen nie jest osamotniony w walce o zmiany w przepisach WRC. Większość producentów oczekuje dokładnie tego samego. Citroen rozważa odejście z WRC już w 2021 roku. Decyzja w tej sprawie nie jest jeszcze podjęta, bo wszystko zależy od tego, w jakim kierunku pójdą przepisy.

Genialne nawiązanie do WRC w filmie z okazji 100-lecia marki

 

 

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
Adamprnd Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
prnd
Gość
prnd

Biorąc pod uwagę niezwykle skutecznie prowadzony proceder degradacji marki Citroen przez niejaką Lindę Jackson taka decyzja nie dziwi. Citroen ma być marką modową, bez samochodów do jazdy, więc jego obecność w WRC to coś kompletnie niepasującego do nowego wizerunku marki. Jakieś warczące i ryczące (a co najważniejsze mało hipsterskie) samochody tylko odstraszają blogerki i inne instagramerki.

Adam
Gość
Adam

Blogerki i instagramerki to klientela DS.