Chat with us, powered by LiveChat

Citroën na Classic Days w Berlinie

0 16

Dziś kończą się już Classic Days w Berlinie, na którym Citroën świętował swoje stulecie. To kolejna impreza, podczas której francuska marka obchodziła swoje urodziny. Classic Days w Berlinie rozpoczęły się w piątek i kończą się dzisiaj.

Miłośnicy oldtimerów i kolekcjonerzy, kluby samochodowe, a także fani z całych Niemiec i Europy mogli w ten weekend uczestniczyć w Berlinie we wspaniałym wydarzeniu: Classic Days na Kurfürstendamm. W tym roku zgromadzono tam podobno ponad 2.000 klasycznych samochodów! Atrakcyjny program imprezy mógł przyciągnąć nawet 700.000 gości!

Na centralnym stoisku jubileuszowym Citroën zbudował pomost między przeszłością a teraźniejszością. Nowy Citroën C5 Aircross, który jest wystawiany w stylowym i wysokiej jakości „wyskakującym pojemniku” przez cały rok na ważnych i licznie odwiedzanych imprezach, pojawił się także na Classic Days. Goście mogą poznać SUV-a „Next Generation” wszystkimi zmysłami w osłoniętej atmosferze, która jest całkowicie inspirowana koncepcją salonu „La Maison Citroën”. Meble wykonane z naturalnego drewna, zastosowanie różnych kolorów i materiałów tworzą wyjątkową atmosferę. Oprócz informacji i porad, możliwe jest również odbycie jazdy próbnej.

Ale to nie wszystko. Ba, na takiej imprezie to tylko dodatek! Z okazji 100-lecia marki „PeRiCi Motor-Klassik-Club Berlin” eksponuje wybrane i wspaniale odrestaurowane historyczne samochody Citroëna z różnych dekad minionego stulecia. Oprócz Citroëna Type A 10 HP – pierwszego Citroëna, który wszedł na rynek, a jednocześnie pierwszego pojazdu europejskiego, który był produkowany masowo – zaprezentowano cztery bardziej klasyczne samochody. To Citroën Type B2, historyczny C6, Traction Avant i 2CV. Wystawę uzupełni przebudowany Citroën Type H, który służy jako food-truck dla wielu gości Classic Days Berlin.

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcia: Citroën

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o