Citroën nagrodzony w „Auto Świat Moto Awards”

3 587

Po sukcesie ubiegłorocznego plebiscytu „Moto Awards” tygodnik „Auto Świat” zorganizował jego drugą edycję. Obok nagród dla najbardziej popularnych modeli w 2019 r. wręczono także wyróżnienia specjalne. Jedno z nich otrzymała marka Citroën.

Plebiscyt „Moto Awards” jest podsumowaniem roku na polskim rynku motoryzacyjnym. Czytelnicy tygodnika „Auto Świat” i Autoswiat.pl głosują na najważniejsze premiery z ostatnich 12 miesięcy w ośmiu kategoriach. W tej edycji organizatorzy konkursu dokonali podziału na nowe kategorie – głównie w klasie SUV-ów, gdzie było najwięcej nowości. Obok zwycięzców wybranych przez czytelników redakcja tygodnika „Auto Świat” i Autoswiat.pl przyznaje nagrody specjalne – za innowacje, technologie, całokształt osiągnięć, wyróżnia też liderów wyznaczających nowe trendy. W tym roku wśród laureatów nagrody specjalnej znalazł się Citroën.

Francuska marka została uhonorowana tym wyróżnieniem z okazji 100-lecia działalności. Kapituła konkursu w swoim uzasadnieniu podkreśliła osiągnięcia i zasługi marki: dziesiątki innowacji i odwagę w wyznaczaniu nowych kierunków w motoryzacji.

Pierwszy samochód marki Citroën (Typ A) wyjechał z paryskiej fabryki w 1919 r. W ciągu stu lat swojej działalności Citroën wyprodukował przełomowe i istotne dla historii motoryzacji samochody: Traction Avant, 2CV, DS21, CX, BX, Berlingo, Xsara Picasso, C4, C6 i wiele innych. Marka może poszczycić się wprowadzeniem na masową skalę takich innowacji jak przedni napęd i samonośne nadwozie (Traction Avant, 1934 r.), opony radialne (2CV, 1948 r.) czy zawieszenie hydropneumatyczne (DS, 1955 r.).

Magdalena Redestowicz, dyrektor marketingu, odbierając nagrodę powiedziała: „To był wyjątkowy i pracowity dla nas rok. Odbyło się wiele wydarzeń, przeprowadziliśmy kampanię reklamową poświęconą 100-leciu i miłości do wolności Citroëna, wprowadziliśmy serię specjalną Origins opartą o nasze bestsellery, animowaliśmy to wielkie wydarzenie także w social mediach. Powstał dedykowany blog, na którym można odnaleźć wiele ciekawostek o Citroënie i Polsce. Cieszymy się, że nasz jubileusz został doceniony przez redakcję Auto Świata i Autoswiat.pl. Dziękuję w imieniu swoim oraz całego zespołu Citroëna”.

 

 

źródło: Citroën Polska

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
3 Autorzy komentarzy
jojoKrzysztof GregorczykRKL Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
RKL
Gość
RKL

Ten sam Auto Świat, który co chwilę pluje na francuskie samochody i miesza je z błotem, teraz nagle przyznaje nagrodę? Bardzo dziwne a wręcz podejrzane