Citroen notuje wzrosty w Europie, spadki w Chinach i Afryce

3 288

Europejscy klienci polubili nowe modele Citroena. Citroen C5 Aircross, Citroen C3 Aircross i Citroen C3 sprzedają się bardzo dobrze.

W pierwszym kwartale 2019 roku Citroen sprzedał w Europie 203 tysiące nowych samochodów, podczas gdy rok temu było to tylko 195 tysięcy. To oznacza, że nowe modele, które wprowadzono niedawno na rynek, przyjęły się wyjątkowo dobrze. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się nowy Citroen C5 Aircross. To najbardziej komfortowy SUV w swojej klasie, co doceniają klienci. Marka wraca do swoich korzeni. I chociaż znajdują się tacy, co narzekają na stylistykę to trzeba przyznać, że jest to oryginalny i jedyny w swoim rodzaju styl.

Spadki sprzedaży firma zanotowała za to w Chinach i Afryce. Dlatego za pierwszy kwartał całościowa sprzedaż jest niższa o 5,9% niż rok temu.

Europejskie wyniki napawają jednak nadzieją na dalsze wzrosty. W końcu niedługo pojawią się nowe lub odświeżone modele. Szczególnie ciekawie zapowiada się choćby premiera nowego Citroena C4, pełnoprawnego kompaktu, który zobaczymy już wkrótce. Odświeżenie C3 też powinno pomóc rozwojowi bazy klientów.

A gdyby jeszcze wrócił C5 z hydro… Marzenia!

 

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
JarekRoman Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Roman
Gość
Roman

Nie ma się co dziwić, że Citroen odnotował wyraźny wzrost sprzedaży w Europie jeśli reklamuje go Pani Hanna Gołuńska, co widać na zdjęciu przy powyższej informacji.

Jarek
Gość
Jarek

To jest tylko o 8 tyś więcej? A ogólnie spodek na świecie o prawie 6% Więc jest kiepsko

Roman
Gość
Roman

Aby nieco pocieszyć kol. Jarka dodam tylko, że Citroen od stycznia do kwietnia 2019 r. osiągnął w krajach UE przyrost rejestracji nowych samochodów wyższy o 8,1% w porównaniu do analogicznego okresu roku 2018. Natomiast w m-cu kwietniu 2019 r. przyrost nowych rejestracji samochodów Citroen był większy o 14,7% w porównaniu do kwietnia 2018 r. Natomiast przykładowo koncern VAG odnotował spadek nowych rejestracji o 3%, a w tym marka Volkswagen o 3,2%, Audi spadek o 6,4%, a w przypadku Porsche to już duża „obsuwa” bo prawie o 1/4 (24,9%)w porównaniu do okresu styczeń-kwiecień 2018 r. Nie wygląda to zatem tak bardzo… Czytaj więcej »