Nowy Citroën Origins 2019 – specjalna edycja modeli C4 SpaceTourer, C-Elysee, C4 Cactus, C3 Aircross, C3 i C1 na 100-lecie marki

1 491

Citroën wprowadza ekskluzywną kolekcję kolekcjonerską dla modeli: C1, C3, C3 Aircross, nowy C4 Cactus, C-Elysée i C4 / Grand C4 SpaceTourer. Specjalne wersje pojawią się w pierwszej połowie 2019 roku, dla uczczenia 100 lat kreatywności i odwagi w projektowaniu samochodów. Przełomowa edycja kolekcjonerska jest charakterystyczna, czysta i elegancka w formie, a jej harmonijne kolory oraz materiały są pokryte specjalnym brązowym kloszem nawiązującym do konstrukcji kół zębatych, a także sygnaturą Origins (Początek w 1919 roku). Każdy model będzie również wyposażony w nowoczesny sprzęt inspirowany potrzebami klientów. 

Szczycąc się ponad stuletnią kreatywnością i wysokimi standardami, Citroën zawsze dbał swoje dziedzictwo poprzez wprowadzanie nowych trendów motoryzacyjnych i pokazywaniem jak powinien wyglądać samochód przyszłości. Wystarczy przypomnieć seryjną produkcję, przełomowy przedni napęd czy zawieszenie hydropneumatyczne. Wiele oczywistych dzisiaj dla nas rozwiązań, stosowanych w autach, wymyślił właśnie Citroën.  Aby uczcić stulecie swojego istnienia, marka prezentuje kolekcję kolekcjonerską Origins.

W zależności od rynku będą to modele takie jak nowy Citroën C1, C3, C3 Aircross, nowy C4 Cactus, C-Elysée i C4 SpaceTourer oraz Grand C4 SpaceTourer.

Citroën Origins – edycja specjalna 2019

– Każdy model będzie dostępny w różnych stylach i czystych kolorach nadwozia: białym, szarym i czarnym.
– Dwukolorowe nadwozie  jest dostępne z czarnym dachem (w samochodach C1, C3, C3 Aircross i C4 SpaceTourer).
– Edycja kolekcjonerska posiada funkcję personalizacji zewnętrznej „Origins”, z elementami w kolorze brązowym, które stanowią ukłon w stronę oryginalnej przekładni zębatej w związku z przeszłością.

W tym samym duchu modele są również dostępne z:
– Nadrukami na lusterkach zewnętrznych i listwami z ozdobnymi elementami (oprócz C-Elysée i C4 SpaceTourer / Grand C4 SpaceTourer)
– Naklejką na klapie tylnej (we wszystkich modelach)
– Charakterystycznym wystrojem dachu centralnego (na C3)
– Specjalnym brązowym zestawem kolorystycznym z lampą przeciwmgielną i elementami Airbump® (w modelu C3, nowy C4 Cactus), reflektorami (w modelu C3 Aircross) oraz kołpakami kół (na C1)
– Naklejką „Origins 1919” na przednich drzwiach każdego pojazdu z logo

Kolejny charakterystyczny detal do stylizacji: przyciemnione szyby z tyłu i tylna szyba oraz czarne felgi ze stopów metali lekkich (oprócz C-Elysée i C4 / Grand C4 SpaceTourer)

Wewnątrz, specjalne modele serii są wyposażone w schemat projektu Origins:
– Spójny system wizualny wyróżnia się: tapicerką z tkaniny Chiné Grey ze złotym szwem i etykietą „Origins” (na C3, C3 Aircross Compact SUV i nowym C4 Cactus Hatchback), deską rozdzielczą w kolorze Mistral TEP ze złotym szwem (na C3) i specjalnymi matami ochronnymi z przodu i z tyłu.

Kiedy będzie można zamówić edycję Citroen Origins w Polsce?

Nowa edycja kolekcji kolekcjonerskich zostanie wprowadzona na cały rynek międzynarodowy. We Francji wersje Origin C3, nowy C4 Cactus i C4 / Grand C4 SpaceTourer są już dostępne. Wersje Origins C1 i C3 Aircross Compact SUV zostaną wprowadzone na rynek w drugim kwartale 2019 roku.

W Polsce samochody będzie można zamawiać w ciągu najbliższych miesięcy. Dokładnej daty importer jeszcze nie podał.

Ile kosztuje edycja specjalna Citroen Origins?

Znamy ceny wersji specjalnej Citroen Origins na rynku francuskim.

C3 Origins
1.2 Puretech 82 BVM519.000 €
1.2 Puretech 110 BVM620.650 €
1.2 Puretech 110 EAT622.050 €
1.5 BlueHDi 100 BVM521.900 €
C4 Cactus Origins
1.2 Puretech 110 BVM621.850 €
1.2 Puretech 110 EAT623.450 €
1.2 Puretech 130 BVM622.800 €
1.5 BlueHDi 100 BVM624.000 €
1.5 BlueHDi 120 EAT626.600 €
C4 Spacetourer Origins
1.2 Puretech 130 BVM628.200 €
1.2 Puretech 130 EAT830.000 €
1.5 BlueHDi 130 BVM630.400 €
1.5 BlueHDi 130 EAT832.200 €

 

Komfort i wyposażenie bezpieczeństwa inspirowane przez potrzeby klientów: 

Edycja kolekcjonerska C3 Origins: w oparciu o poziom wykończenia Shine, wszechstronny samochód miejski zyskuje dodatkowe wyposażenie, w tym: kamerę cofania, Citroën Connect Box z pakietem SOS i pomoc w zestawie, Citroën Connect Nav na 7-calowym ekranie dotykowym, elektryczne tylne szyby, Safety 2 Pack, w tym aktywny hamulec bezpieczeństwa, alarm ostrzegawczy zmęczenia kierowcy, alarm ryzyka kolizji, światła automatyczne i elektrochromatyczne lusterko wsteczne.

 – Nowa edycja C4 Cactus Origins: w oparciu o poziom wykończenia Feel, wyjątkowo wygodny hatchback oferuje również: Citroën Connect Box z pakietem SOS i pomoc w zestawie, Citroën Connect Nav na 7-calowym ekranie dotykowym, funkcję Mirror Screen, Elektrycznie składane lusterka zewnętrzne i fotele Advanced Comfort.

C4 / Grand C4 SpaceTourer Origins Edycja kolekcjonerska: w wersji Live, 5- i 7-osobowe MPV są również wyposażone w centralne przednie podłokietniki, opasujące „Relax” zagłówki na przednich siedzeniach, Citroën Connect Box z pakietem SOS i pomoc w zestawie, Citroën Connect Nav z funkcją Mirror Screen, 12-calowy panoramiczny ekran HD, lampki do czytania z tyłu przednich foteli, składane na płasko przednie siedzenie pasażera, światła przeciwmgielne ze statycznym oświetleniem w zakrętach, fotele przednie z elektrycznym napędem elektrycznym regulacja lędźwi i przesuwne rzędu 2 miejsc (na C4 SpaceTourer).

Świetny film promujący 100-lecie marki

Swoją drogą edycja specjalna na stulecie to jednak chyba trochę za mało, by uczcić powstanie Citroena. Markę, która dała światu modele Traction Avant, 2CV, DS, czy CX stać chyba na więcej.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
Krzysiek Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Krzysiek
Gość
Krzysiek

W przypadku C4 Grand Spacetourera, to słabo wygląda ta oferta (More life plus kilka dodatków). PSA mogło się bardziej postarać w tym modelu niż kilka naklejek. C3 i C4 Cactus zdecydowanie są lepiej przygotowane.