Citroen podwyższa ceny w Rosji, nawet o 7%. Wkrótce Polska?

3 1 367

Citroen podnosi ceny swoich samochodów w Rosji. Samochody cały czas drożeją, co wynika między innymi z wzrostu kursu euro. Podobna sytuacja może mieć miejsce na rynku polskim. 

polecamy

naklejki 3D "Francuz płakał jak sprzedawał"

seria limitowana - kto pierwszy ten lepszy. Tylko na Allegro.

Citroen C4 podrożał w Rosji o 50-70 tysięcy rubli, crossover Citroen C3 Aircross – o 95 tysięcy rubli, a flagowy crossover Citroen C5 Aircross – o 74-100 tysięcy rubli. Wzrost cen wiązany jest ze spadkiem wartości rubla.

Spada także wartość złotówki. Kurs euro wzrósł do poziomu 4,55 złotych. To może oznaczać, że wkrótce ceny importowanych samochodów zostaną podwyższone, ponieważ importerzy rozliczają się właśnie w euro. Podwyżka cen wpłynie niekorzystnie na i tak niewielką już sprzedaż.

źródło: AutoNews Rosja

Galeria

Może ci się spodobać również
avatar
2 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
3 Autorzy komentarzy
SlawoPiotrPaweł Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł
Gość
Paweł

Cokolwiek by się nie działo na świecie złotówka zawsze dostaje w du**.

Slawo
Gość
Slawo

Ale Euro jest be, a już dawno mogliśmy być zabezpieczeni jak sąsiedzi. Przez idiotów na górze tracimy czas i pieniądze. Żeby było na temat, nie spodziewam się wzrostu cen, od dawna jest u nas drogo, nie ma miejsca na podwyżki.

Piotr
Gość
Piotr

W Polsce się raczej nie zdecydują na podwyżkę, widać jakie ruchy robi konkurencja np toyota obniżka promocyjna 14-15 tys zł. u innych producentów podobnie. W dobie koronawirusa kiepsko się sprzedaje.