Citroen przedstawi w tym roku dwa nowe koncepty. Są intrygujące

3 5

Citroën obchodzi w tym roku stulecie swojej działalności. Z  tej okazji przygotował dwa ekscytujące koncepty, które zostaną zaprezentowane w ciągu najbliższych miesięcy. Pierwszy pojawi się na targach w Genewie. Ma być nawiązaniem do legendarnych komfortowych i niedrogich samochodów, które zrewolucjonizowały motoryzację w Europie. Drugi w Szanghaju. Zdjęcia nie dają wiele wskazówek, ale wiemy jedno – będzie ciekawie. 

Ta szczególna setna rocznica będzie okazją do licznych wydarzeń w ciągu całego roku. Świętowanie zaczyna się podczas targów Retromobile już w lutym. Przewidywane jest uruchomienie specjalnej strony internetowej. Będzie też ogromne spotkanie kolekcjonerów i posiadaczy zabytkowych pojazdów. A do tego dwa koncepcyjne samochody, których fragmenty widzicie na powyższym zdjęciu.

Pierwszy koncept zostanie zaprezentowany podczas Salonu Samochodowego w Genewie już za dwa miesiące. Citroen przedstawi tam wizję marki pod względem mobilności w mieście. Drugi koncept zostanie zaprezentowany podczas Salonu Samochodowego w Szanghaju w kwietniu. Będzie to wizja ultrakomfortowego Citroëna, być może przybliżenie tego, co ma nazywać się nowym C6.

Na obu tych wydarzeniach będziemy.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecmy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
zimenDrive Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Drive
Gość
Drive

szkoda, że tylko koncepty. Gdzie ą nowe C4/C5/C6. I dlaczego będą z założenia muszą być gorsze od DSa i Peugeota?

zimen
Gość
zimen

Niestety kilka lat temu, przy okazji stworzenia osobnej marki DS, szefostwo PSA zadecydowało o nowym pozycjonowaniu marek w obrębie koncernu w kolejności DS, Peugeot i Citroen. Szkoda a można było DS zostawić jako linię premium w Citroenie i zrobić coś podobnego w Peugeocie. Równowaga zostałaby zachowana a sympatyk każdej z marek znalazłby coś dla siebie. Tak tylko na głos myślę.

Drive
Gość
Drive

Dokładnie. Dzisiaj sympatycy Citroena, jego dawnych modeli mogą co najwyżej kupić używaną C5-kę, bo obecnie produkowane cukierkowe miejskie pierdziawki i crossovery nie przypominają dawnych innowacyjnych, idących pod prąd samochodów tej marki. A do tego jeszcze nie ma hydro.