Citroen rusza z nauką jazdy samochodem dla 10-latków

0 132

Citroen uważa, że wcale nie trzeba mieć 18 lat, aby zasiąść za kierownicą samochodu. Naukę jazdy najlepiej jest rozpocząć jak najwcześniej dlatego francuski producent uruchomił program Young Driver by Citroen, który jest skierowany do osób w wieku od 10 lat.

Im wcześniej nauczymy się prowadzić samochód, tym lepiej. Badania wykazały, że osoby, które od najmłodszych lat uczyły się jazdy pod opieką dorosłych, mają średnio o 60% mniej wypadków w późniejszym życiu. Własnie dlatego, producent spod znaku szewronów w ramach programu Yound Driver by Citroen, zamierza uczyć jazdy nawet 10-latków.

Inicjatywa nauki jazdy dla najmłodszych odniosła ogromny sukces w Wielkiej Brytanii, gdzie przeprowadzono już 700.000 lekcji. 15 czerwca program rusza także we Francji.

Dzieci mają okazję zasiąść za kierownicą Citroena C3 i nauczyć się prowadzenia samochodu, zmiany biegów, parkowania, a wszystko to w przyjemnej atmosferze, która ma charakter zabawy. Lekcja w towarzystwie instruktora odbywa się na bezpiecznym torze testowym. Spróbować może każdy w wieku od 10 lat, wymagany jest tylko minimalny wzrost 1,42 m.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o