Citroën we Francji we wrześniu 2019 roku

1 348

Citroën podał dane dotyczącej sprzedaży marki na rodzimym rynku we wrześniu 2019 roku. Okazuje się, że marka odnotowała dwucyfrowy wzrost sprzedaży (w ujęciu procentowym) w porównaniu z wrześniem roku 2018. Od początku roku z kolei Citroën zyskał 1,2% udziału we francuskim rynku i aż 10,8% wzrostu sprzedaży, co okazało się najlepszym wynikiem wśród 10 najważniejszych graczy we Francji.

Po wakacjach francuski rynek odnotował dynamiczny wzrost sprzedaży. We wrześniu 2019 roku sprzedaż aut osobowych wzrosła nad Sekwaną o 16,6%, ale Citroën zanotował jeszcze lepszy rezultat – aż 18,8% większą sprzedaż! W porównaniu z wrześniem ubiegłego roku przełożyło się to na o 0,2 punktu procentowego lepszy udział Citroëna w macierzystym rynku. Aktualnie marka ma 10,8% udziału we francuskim rynku. Okazuje się, że marudzenie kilku naszych Czytelników we Francji nie znajduje odzwierciedlenia w wynikach sprzedaży – Citroëna sprzedaje się tam coraz lepiej, a samochody marki trafiają w gusta tamtejszych klientów.

Od początku roku Citroën jest jedyną marką samochodową we Francji, która zdobyła więcej, niż 1 punkt procentowy udziału w rynku. Jest to konkretnie 1,2 punktu procentowego więcej, niż rok wcześniej. To efekt wciąż świetnej sprzedaży modelu C3, który był drugim najchętniej kupowanym samochodem osobowym nad Sekwaną we wrześniu 2019 roku. Nieco większy miejski SUV C3 Aircross był z kolei trzecim najchętniej wybieranym samochodem segmentu B-SUV. Jeszcze lepszy wynik – drugie miejsce w swojej klasie (SUV-y kompaktowe) – zajął Citroën C5 Aircross.

W gamie lekkich samochodów użytkowych Citroën także rozwijał się szybciej, niż cały francuski rynek. Francuska marka zyskała aż 13,9%, gdy cały rynek wzrósł jedynie o 3,7%. W efekcie marka sygnowana szewronami zyskała aż 1,5 punktu procentowego uzyskując 16,5% udziału w rynku. To efekt znakomitej sprzedaży przede wszystkim modeli Berlingo Van i Jumpy. Oba od początku roku znajdują się w czołowej dziesiątce sprzedaży lekkich pojazdów użytkowych ogółem we Francji.

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcie: archiwum

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
Lk Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lk
Gość
Lk

Chciałem kupić takiego. Po jeździe próbnej zrezygnowałem. Fotele nie mają trzymania bocznego i w konsekwencji się na nich zbyt mocno lata w zakrętach. Reszta OK.